× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Проект про медицину від медиків для немедиків”: неподалік від Вінниці влаштують освітній табір “MEDCamp 2018”

Наприкінці червня на Вінниччині влаштують “MEDCamp 2018” – літній табір, де можна буде не тільки засвоїти навички надання першої домедичної допомоги, а й дізнатися більше про теоретичні та практичні аспекти діяльності лікарів.

“MEDCamp 2018” є освітнім проектом, який відбуватиметься в форматі наметового табору. Організаторами проекту є вінницький підрозділ “Фундації регіональних ініціатив”. До його організації також долучились Студентське братство Вінниччини, Українська асоціація студентів-медиків та Товариство Червоного Хреста. До команди, яка працюватиме над втіленням проекту в життя, входять переважно вінницькі студенти-медики.

Читайте також: “Любити людей, думати головою”: як ФРІ розвиває громадянське суспільство у Вінниці

– Останнім часом у нашій країні зросла така тенденція, коли люди намагаються допомогти потерпілим. Але в більшості випадків вони викликають “швидку”, а вона іноді буває досить нешвидкою. Тому питання “як надати першу допомогу самотужки?” спонукало нас зробити цей проект, – розповідає одна з координаторок табору  Олена Матько.

Програма табору включає короткий курс з надання домедичної допомоги, тренінги про важливість профілактики, як основного напряму медицини та воркшопи, що допоможуть зруйнувати основні міфи та стереотипи про медичне ремесло.

– Зайшовши до аптеки, досить часто можна побачити, як люди просять фармацевтів виписати їм ліки. Проте фармацевт має лише реалізувати ліки, він не може їх в жодному випадку виписувати. Наприклад, коли у вас кашель, то в аптеці вам зможуть дати лише ліки від симптомів, а лікар міг би з’ясувати причину кашлю і призначити відповідне лікування, – описує одну з проблем Олена Матько.

Також організатори обіцяють розглянути плюси та мінуси медичної реформи в Україні й пояснити чому хороша медицина не може бути безкоштовною.

– Взагалі “MEDCamp” це проект про медицину від медиків для немедиків. Наша команда заручилась підтримкою практикуючих лікарів та викладачів ВНМУ – саме вони стануть спікерами на самому таборі.  

Сам табір триватиме чотири дні, з 28 червня по 1 липня включно. Місцем для його проведення обрали територію поблизу села Бохоники у Вінницькому районі. Минулого й позаминулого років ФРІшники спільно з ГО “Гармонія” вже влаштовували тут табір “Connection camp”.

Читайте також: Понад півсотні учасників їдуть у Вінницю на інклюзивний «Connection camp 2.0»

Для участі в “MEDCamp 2018” потрібно заповнити анкету. Організаційний внесок складає 300 гривень.    

Фото: ФРІ Вінниця

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору