Потрібен нам берег турецький або Як вінницькі журналісти в Даламан літали. Частина 1

30 Травня 10 представників вінницьких ЗМІ відправилися в інфо-тур до курортних міст Туреччини (Фетхіє, Мармаріс, Дальян), що знаходяться в регіоні Мугла (тур. Mugla). Саме в цю туристичну місцевість невдовзі вінничани зможуть літати з місцевого аеропорту – як і обіцяли раніше в аеропорту “Вінниця”.

Починаючи з 6-го червня, вильоти до аеропорту Даламан відбуваються з аеропорту Гавришівка, але перший рейс – яким полетіли і ми – вирушав із Борисполя.

На вході до терміналу – п’ятихвилинна черга, але на іншому вході, що за 50 метрів попереду, вільно.

Перед початком вильоту персонал проводить лаконічний, але досить інформативний інструктаж з правил безпеки пасажирів і дій у разі екстренних ситуацій українською та англійскою мовами. Одразу після взльоту лунають оплески на честь капітана, котрий трохи пізніше засобами зв’язку з пасажирами, вітається та надає коротку інформацію про політ.

Переліт з Борисполя до Даламану літаком Airbus 321 займає 2 години 10 хвилин. Після набраних 10 тисяч метрів висоти, стюардеси пригощають безкоштновним чаєм, кавою чи водою – на вибір. В ілюмінаторах під час посадки спостерігались блискавки – Даламан зустрів нас дощем.

По прильоту нас зустріли троє чоловіків з візками для багажу. Жоден з них не розуміє англійську мову. Тому всі запитання ви можете ставити через гіда, який має вас супроводжувати впродовж усієї подорожі.

На виході з аеропорту є банкомат. На стінах біля місця очікування транспорту облаштовані попільнички.

Трансфер автобусом з аеропорту Даламан до міста Фетхіє займає 45 хвилин.

Місто Фетхіє названо в честь військового пілота, який розбився під час виконання завдання. Населення близько 70 тисяч людей. Місто розшташоване у підняжжя гір, покритих сосновими лісами. Найвища гора “Бабадаг” (вища точка 2300м), що у перекладі “Батько гора”. 

До речі, пальми в Туреччині самі по собі не ростуть – їх привозять із США.

  

Наш готель знаходився в селищі Олюденіз, що у перекладі з турецкої означає “мертве море”. Позаяк як море знаходиться в бухті, прикрите горами, то хвиль там майже немає, тому вода у ньому доволі спокійна. Звідси й назва.

Нашим гідом був представник компанії TPG – Муса. В дорозі Муса коротко розповідав про Туреччину, дороги, ціни на бензин і відповідав на наші запитання. Його коронною фразою на запитання, що стосуються відстані чи часу до певних місць нашої подорожі, була “Пара ліктів по карті”.

Основні галузі промисловості в Туреччині – це текстиль та машинобудування. В Туреччині діє заборона на видобування нафти та золота до 2025 року, через підтримку нацистскої Німеччини у другій світовій війні. Після закінчення строку заборони, Туреччина може стати “другими ОАЕ”, тож мешканці вже готуються до можливого зростання цін на нерухомість.

У наступному матеріалі читайте про номери, пляж, харчування, сервіс та дозвілля у п’ятизірковому готелі Club Belcekiz Beach, де працює дівчина з Житомира.

Автор: Андрій Завертаний

Поділитись публікацією
Вгору