Посилення оборони, успішна децентралізація та мільярдні інвестиції: Коровій перед депутатами похвалився роботою ОДА

Сьогодні, 30 червня, під час пленарного засідання чергової 21 сесії обласної ради сьомого скликання голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій прозвітував про річну роботу, зокрема про виконання делегованих йому обласною радою завдань.

Як зазначив Валерій Коровій, свою діяльність ОДА спрямовувала на реалізацію стратегії розвитку «Вінниччина 2020».

Обороноздатність Вінниччини

Було направлено кошти військовим частинам Національної гвардії для зміцнення матеріально-технічної бази. Зокрема частинам 3028 та 3008 було виділено 1 мільйон 600 тисяч гривень на організацію ротації особового складу, відновлення озброєння та техніки, а також покращення побутових умов бійців.

  • Також завдяки спільній роботі органів державної, представницької та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування нам вдалося на 100 % виконати військовий призов на строкову службу в непростих умовах. Було укладено контрактів із 2 тисячами 375 особами, що є втричі більше, ніж 2015-го року, – повідомив Коровій.

Також очільник ОДА зазначив, що на фінансування оборонно-правоохоронної програми області минулого року було спрямовано 9 мільйонів гривень, цьогоріч за чотири місяці ця сума складає понад 5 мільйонів. За рахунок коштів Комплексної оборонно-правоохоронної програми області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад» було проведено низку командно-штабних навчань і тренувань з територіальної оборони: збори «Весняний грім-2016» та «Південний вітер-2016».

Підтримка бійців АТО та їх сімей

Також, для 28 сімей загиблих АТОвців покращено житлові умови, 13,7 мільйонів гривень виділено на компенсацію на придбання житла.

  • Були організовані навчання бійців АТО, – розповів Валерій Коровій. – У травні цього року відбулось перше штабне тренування прикордонників. Окрім того, ми підтримуємо заходи Національної поліції. З початку дії програми спрямували 14 мільйонів 840 тисяч гривень.

Децентралізація та розвиток місцевого самоврядування

Протягом минулих двох років створено 21 територіальну громаду, з яких дві отримали субвенцію з державного бюджету на розвиток інфраструктури – 5,7 мільйона гривень, а також були надходження до Калинівської ОТГ та Студенянської ОТГ у розмірі 25,5 мільйонів та 2,3 мільйони гривень відповідно.

  • Втричі зросли доходи міст обласного значення, більше ніж вдвічі – сільських, селищних та міських рад районного підпорядкування. Загалом на 60% зросли доходи районних бюджетів, – підсумував Коровій. – Капітальні видатки місцевих бюджетів зросли в півтори разу і склали 1 мільярд 600 мільйонів гривень – і це без субвенцій з держбюджету.

Особливої уваги заслуговує сервіс ProZorro. Завдяки впровадженню системи публічних закупівель на закупівлях для бюджету області було зекономлено 17 мільйонів гривень. Також за наданням адміністративних послуг Вінниччина є лідером в Україні: 12,3% від загальної кількості наданих послуг ЦНАПів – саме в нашій області.

Дорожна галузь

  • У 2016-му році розпочалися роботи по ремонту автодороги «Житомир – Могилів-Подільський», окружної дороги міста Гайсин, наразі на завершальній стадії роботи з освітлення під’їздного шляху до Калинівки. Нині виготовлено проектно-кошторисної документації на понад 2 мільярди гривень, – розповів Валерій Коровій.

Інвестиції та бізнес

Серед досягнень очільник ОДА також зазначив те, що Вінницька область торік зайняла перше місце по динаміці приросту будівництва, вдалося залучити 7,8 мільярда капітальних інвестицій, а також забезпечено кілька тисяч нових робочих місць (зокрема, на підприємствах «Барлінек» та «Наша ряба»).

За перший квартал цього року динаміка зростання середньомісячної зарплати є вищою на 47,3 %. Рівень безробіття скоротився на 4 тисячі осіб – зараз їх 24 тисячі, було 28 тисяч.

Крім того, Вінниччина залишається лідером в аграрній галузі. За словами Валерія Коровія, “вдалося на певному етапі забезпечити вихід із тіні цілої групи представників аграрного бізнесу“.

Медична галузь

На оздоровлення спрямовано 87 мільйонів гривень. Загалом на покращення матеріальної бази галузі охорони здоров’я направлено 133 мільйони 600 тисяч гривень.

  

Також Валерій Коровій нагадав про реконструкцію злітно-посадкової смуги вінницького аеропорту, облаштування сміттєсортувальної станції в Мурованих Курилівцях.

  • В області триває реалізація низки потужних проектів. Зокрема група компаній UBC-GROUP вироблятиме холодильне обладнання для підприємств пивної та безалкогольної промисловості – наразі є активна фаза робіт, а до кінця року очікуємо відкриття першої черги, де буде створено 500 висококваліфікованих робочих місць. Там наразі засновано «Індустріальний парк», який дозволить все реалізувати.

Екологія

Як розповів Валерій Коровій, цьогоріч на екологічну безпеку із спецфонду навколишнього середовища планують залучити майже 76 мільйонів. Ці кошти спрямують на роботи з утилізації непридатних пестицидів, а також відновлення гідрологічного та санітарного стану річок області.

Знаковим Коровій назвав проект будівництва трансформаторної підстанції у Вінницькому індустріальному парку.

  • Це дасть можливість підвищити екологічну безпеку міста Вінниці, яке задихається і не може далі розвиватись. Йдеться про 125 мегават, і за два-три роки ми створимо «підвалину» для розвитку Вінниці і прилеглих територій на найближчі 30-40 років.

Освітня галузь

За 2016 рік було відновлено роботу 16 дошкільних навчальних закладів, додатково відкрито 22 групи у діючих ДНЗ, створено 957 нових місць.

  • Всього у 799 ДНЗ виховується понад 56 тисяч дітей, – каже Валерій Коровій. – За кількістю ДНЗ ми посідаємо 4-те місце в країні. Станом на звітний період садочків на 13 більше, аніж наприкінці 2015-го року.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору