“Поставити на місце” Калєтніка та не будувати завод у Людавці: що вимагали протестувальники від стінами ОДА. ФОТО

Скликати позачергову сесію та вирішити на ній одразу два питання – такі вимоги були сьогодні у мітингарів, які пікетували поруч із будівлею Вінницької обласної державної державної адміністрації.

Зокрема йдеться про Вінницький національний аграрний університет та його Брацлавську та Чернятинську філії. Останні вимагають відокремлення від ВНАУ та вважають дії Президента Університету Григорія Калетника – злочинними.

 

 • Колективи Чернятинського коледжу ВНАУ та Брацлавського хочуть, щоб їм було надано право самореалізуватися, – говорить юрист Олексій Мусіровський. – Наразі у цих закладах здійснюються перевірки, звільнено керівника закладу, відсторонено головного бухгалтера у Чернятинському коледжі, не продовжено трудовий контракт із завучем. Така агресивна політика може призвести до того, що заклад просто не пройде акредитацію, яка має бути цьогоріч.

Григо́рій Микола́йович Кале́тнік — народний депутат України, голова Вінницької облради і обласної державної адміністрації у 1998–2005 роках. Ректор Вінницького національного аграрного університету (від березня 2010). У 2004 році Калетник був членов фракції СДПУ (о) Віктора Медведчука у Верховній Раді, пізніше увійшов до складу “Партії регіонів”. Один з депутатів, який підтримав Диктаторські закони Януковича 16 січня 2014 року, що призвело до масового кровопролиття на вулицях Києва.

Влітку 2013 року керівництво та студенти Вінницького національного аграрного університету, президентом якого та колишнім ректором є Григорій Калетнік, систематично чинили напади і перешкоджали активістам кампанії на захист ЗНО та журналістам. Активісти руху «Відсіч» в рамках цієї кампанії поширювали листівки проти законодавчих ініціатив, зокрема Григорія Калетніка, якими роль ЗНО мала бути знівельована.

 

Також активісти кажуть, що Чернятинський коледж має 1000 гектарів сільськогосподарського призначення, на які «має види» ВНАУ. Ще раніше колективи закладів виходили на мирну акцію протесту і перекрили міжнародну трасу «Житомир – Могилів-Подільський – Молдова». Втім, жодної відповіді від ВНАУ не було отримано.

Зокрема заклади мають кілька вимог: вихід навчального закладу, як структурного підрозділу, зі складу ВНАУ цілісним земельно-майновим комплексом та створення окремої юридичної особи, а також – повернення на свої посади керівника коледжу, заступника директора з навчальної роботи та головного бухгалтера.

 

«З приходом нового директора у Чернятинський коледж, власними силами вдалось виростити та реалізувати сільськогосподарської продукції на кілька мільйонів гривень. Чи не вперше за історію існування закладу за часів Незалежності, коледж отримав прибуток від своєї землі. Однак внаслідок наявності землі у коледжу і виникли проблеми з керівництвом ВНАУ» – стверджують мітингарі.

Сміттєпереробний завод

Наступною причиною зібрання стала акція протесту проти побудови сміттєпереробного заводу під Людавкою. Мітингарі кажуть, що наразі там незаконно вирубано понад 6 гектарів лісу, що може призвести до екологічної катастрофи.

 

 • Сьогодні прийшли представники сіл, які об’єдналися навколо цієї проблеми – масштабної вирубки лісу, – каже Леонід Клембовський – військовий пенсіонер, голова ініціативної групи Людавки. – Нам кажуть, що там збираються побудувати сміттєпереробний завод, а насправді – полігон.

Читайте також: Вінниця готується спорудити перший в Україні сміттєпереробний завод. ВІДЕО

Мітингарі вимагають припинити будь-які роботи на території Людавського лісу та пояснюють, що йдеться про село, біля якого – 147 гектарів лісу з дендрологічним парком, в якому ростуть понад 40 видів різноманітних рідкісних видів дерев та кущів, а ще проживають червонокнижні тварини.

   

 • Будівництво полігону по знищенню твердих побутових відходів – це екологічна катастрофа для Жмеринського та Вінницького районів. Процедура вилучення земельної ділянки вчинена зі значними порушеннями норм земельного та екологічного законодавства, проект не пройшов державної екологічної експертизи, є висновки комісій Вінницької обласної ради та припис природоохоронної прокуратури про недопустимість будівництва. Натомість державна екологічна інспекція заявляє, що будівництва там не відбувається. Влада йде на змову з владою, а тому іншого виходу аніж протест в громади немає, – говорили активісти.

Відтак мітингарі підписали звернення до голови обласної ради із вимогою скликати позачергову сесію та розглянути на ній зазначені питання.

За словами активістів, в результаті переговорів обласна рада та адміністрація стали на бік активістів у питанні щодо Чернятинського коледжу, зазначивши що підтримають заклад та лобіюватимуть його інтереси у зверненнях до Міністерства освіти.

Що стосується питання сміттєпереробного заводу у Людавці, то цієї п’ятниці у Жмеринці відбудеться презентація проекту саме заводу, під час якої якої мешканці Людавки та прилеглих сіл знову підійматимуть ці питання.

Водночас Vежі стало відомо, що організатором акції з приводу протидії будівництва сміттєпереробного заводу є підприємець Володимир Воловодюк, директор підприємства “Подільська Січ”. Прикметно, що це підприємство займається саме переробкою відходів та вторсировини.

Фото Ольги Мірошниченко

Позначки: , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
 • Ельвіра

  Ну коли вже припиниться брехня! Обласна рада сксзала, що питання Чернятинського і Брацлавського коледжів не належать до її компетенції, в законодавстві відсутній такий механізм взагалі. А вихід для цих коледжів означає крах. Область добре розуміє, що витягувати такі великі колективи при існуючому контингенті не зможе, та й немає сенсу.

  • Vitaliy Dimson

   Агроботи, скільки вам Гриша платить ???

 • Роман

  “Має види”?Шановні, коли поширюєте інформацію перевіряйте її достовірність.Землі якими користуються вищеназвані коледжі належать на праві постійного користування саме ВНАУ!Мітингарі, які нібито представляють трудові колективи коледжів взагалі не знають реальної ситуації, а керуються брехливими словами окремих заінтересованих осіб, які хочуть приватизувати державні землі!

  • Vitaliy Dimson

   Гришу Калетника – на нари !!!

 • Марічка Лучко

  Це вже просто нестерпно, читати черговий раз таку брехню!!!!Скільки ж уже можна?!!!Вже не один день йде мова про те, що законом не передбачений механізм виходу коледжів зі структури ВНАУ!!!!А з іншого боку хіба ж так погано коледжам у структурі першокласного ВНЗ???? Чи мало було зроблено для коледжів університетом???Колективи коледжів не бачуть очевидного, що після виходу їм не світить розвиток і взагалі будь-яке функціонування!!!!

  • Vitaliy Dimson

   одне питання, яке відношення має коледж будівництва в Немирові до аграрного університета ??? Давайте ще приймемо педагогічний і медичних коледж в ВНАУ, щоб було всього потроху !!! Гриша Калетник зовсім з розуму вижив, по ньому тюрьма плаче !!!

 • Поліна Матвєєва

  Розумні люди, а далі свого носа не бачуть! Вийдете ви зі структури ВНАУ, а далі що?? ПТУ? Навряд чи в області знайдеться для фінансування, а з цього слідує що?? Правильно! Закриття! Я б на місці працівників коледжів схаменулась і подумала про майбутнє, своє , коледжу та дітей, що там навчаються!

  • Vitaliy Dimson

   Гриша Калетник профінансує ? Чи може його синок Ігор з Москви пришле пару мільйонів накредених грошей, щоб допомогти коледжам ? не пишіть дурниць, агроботи !!!

 • Станіслав Лещенко

  Мені цікаво чи автор сам читав те що написав? То пише про якісь філії, то про Браїлівський коледж, якого взагалі не існує, то про якісь 1000 га землі, які ніби то належіть Чернятинському коледжу. З усього вищесказаного можна зробити висновок, що цей писака взагалі не розуміє про що він пише. Заказуха!

  • Vitaliy Dimson

   агробот – не Браїлівський, а БРАЦЛАВСЬКИЙ !!! перед тим, як щось писати, узнай в свого куратора, що треба писати… Понабирав Гриша Калетник тупих ботів !!!

 • Андрій Смірнов

  вражає некомпетентність журналістки. ви повинні висвітлювати інформацію грунтуючись на фактах, документах, законах. натомість поширюєте бозна що. ваша задача повинна полягати у донесенні до широких мас правдивої інформації, пояснювати людям компетенції певних органів. а сплєтні і наклепи – залиште

  • Vitaliy Dimson

   зате вражає скільки агроботів тут появилося…

 • Олександра Мартова

  Скільки можна писати такі дурниці!? Люди добрі почитай закони і подумайте що ви робите?!Ви добиваєтесь того, щоб залишитись без робочих місць! Схаменіться!!!

  • Vitaliy Dimson

   тут як тут агроботи Калетника. за скільки продався ?

 • Galina Ovodska

  Раніше читала новини Вежі, тепер бачу, що тут пишуть зовсім не правду та наклепи і тепер наврядчи буду вірити таким журналістам!

  • Vitaliy Dimson

   читайте газету Калетника – він пише всю правду, як він грабував і грабує Україну !

   • Galina Ovodska

    А що правда очі колить! Що ж людей обманювати! Підлі автори і журналісти вежі!

    • Vitaliy Dimson

     при чому тут журналісти Вежі ? журналісти просто дають інформацію про те, що під будівлею Обпасної держадміністрації проходить мітинг проти злодія Калетника. Людям, що мітингують видніше, ніж Гришіним агроботам, що продалися за 30 копійок регіАналу Калетнику…

 • Верона Неміш

  По-перше, ознайомтесь, які дійсно коледжі є у структурі ВНАУ. По-друге, репресій ніяких не було і не буде! І по-третє, якщо вже піднялась мова за акредитацію, то підготовка до неї здійснюється компетентними представниками ВНАУ, бо університет як ніхто найбільше зацікавлений в збереженні коледжу та його ефективного існування!!!

  • Vitaliy Dimson

   Зацікавлений тільки один – злодій Калетник. ЙОму все мало !!! Треба ще земельки хапнути. Калетників – на нари !! Мітингуючі праві !!!

 • Vitaliy Dimson

  чого регіАнал Калетник все ще на свободі, а його синок Ігор, бувший головний митник країни, переховується в Росії ? Мало Каленику тисяч гектарів землі, що приватизував, а простіше украв у селян Вінницбкої області ? Подивіться що він творить в ВНАУ – діти після закінчення цієї бурси не можуть знайти роботу. Калетнику мало Вінниці, пішов по районам – спочатку фактично приватизував будівельний коледж в Немирові, поставивши ним керувати свою коханку. Потім взявся за Брацлав і Чернятин. Люди не розуміють, що Калетника цікавить тільки земля. Він закриє коледжі і стане власником землі, що належить цим учбовим закладам… Калетників на нари !!!

 • Каріна

  Заказна стаття яка написана не читаючи і не вникаючи в правдивість інформації.

  Мітингарі стоять не розуміючи той факт, що вони у структурі найкращого навчального закладу, а вийшовши із його структури залишаться без захисту, і дуже шкода дітей, які залишаться без права навчання у ВНЗ бо будуть ПТУшніками.

 • Воловодюк проти сміттєпереробного заводу це як бджоли проти меду, ліл
  А народ ведеться

 • Андрій Смірнов

  Шейко, тепер зрозуміло до чого ти нас зганяла на мітинг і погрожувала, що з роботи звільниш. Голова профкому в Чернятинському коледжі треба лиш для того, щоб зібрати гроші з людей, ніби для липового юриста Мусіровського чи Мусоровського, а потім їх по ресторанах разом бачимо. Ганьба! Віддайте людям гроші

 • Олександр Смірнов

  Шо ви тут пишете мнімі працівники коледжів. Я тоже працював в Чернятині і хочу вам сказати правду, відкрити всім очі. За той сраний мітинг під облрадою наша голова профкому Шейко зібрала з усіх гроші для цього лжеюриста Мусіровського для організації цього позорища під облрадою. Він набрав грошей з нас, з тих людей з Людавки, змішав коней і людей в непонятно шо. А в добавок у 15-ти градусний мороз нас позривали з роботи під обласну раду. І шо в результаті? Не понятно за шо ми боремося? Але точно знаємо за шо боряться скотиняка Мусіровський, наша Шейко і Тетеріна, бо бачили як вони потім в ресторані пропивали наші грошики

 • Александра Халезина

  Ці мітингарі вивчили шаблонні фрази, набрали плакати, які їм дали проплочені люди і самі не знають, що вони відстоюють. Не розібравшись в законодавчій базі, не проаналізувавши ситуацію бігти з плакатами під стіни адміністрації просто неприпустимо. Люди, схаменіться, подумайте про своє майбутнє, а не сліпо виконуйте накази своїх директорів коледжів.