Посол США прибула до Вінниці потягом та покаталась на трамваї. ФОТО

Сьогодні, 30 березня, нещодавно призначений Надзвичайний та Повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович прибула до Вінниці з ознайомчим візитом.

Попри дипломатичний статус, п. Марі дісталася Поділля з Києва звичайним потягом Інтерсіті, який прибув на другу платформу вінницького вокзалу о 9:24. На платформі посла зустрічало лише два охоронці, жодних посилених заходів безпеки на вокзалі не спостерігалося.

   

Вже на привокзальній площі Марі Йованович зустрічала делегація вінницької міської ради на чолі із заступником мера Вінниці Владиславом Скальським.

     

Після стандартних “Як доїхали?”, чиновники провели представницю Сполучених Штатів до трамвайної зупинки, куди саме підїжджав вінницький “Історичний трамвай”.

       

Разом з усією делегацію дипломат сіла у трамвай і так дісталася центру міста: трамвай зупинився саме навпроти будівлі міської ради.

     

Вже на Майдані Незалежності пані Марі Йованович зустрічав міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Він провів дипломатку до будівлі міської ради та показав, як працює “Прозорий офіс” та розповів легендарний діалог, який кілька років тому відбувся між Міхаелом Саакашвілі та Володимиром Гройсманом, коли той ще очолював Вінницю:

   

– Миша, а когда “прозрачные офисы открылись в Грузии

– В 2010-ом.

– А у нас в Виннице – в 2008-ом!

– Так почему об этом никто не знает?!

Саме коли делегація на чолі з послом і мером міста заходили до міської ради, з будівлі виходили місцевий історик Олександр Федоришен та дисидент Семен Глузман, котрий зустрінеться з вінничанами в ДонНУ вже сьогодні.   Посол США та пан Глузман привіталися один з одним як давні знайомі.

     

Після нетривалого ознайомлення з роботою ЦНАПу та мапою міста Вінниця, Надвичайний та Повноважний посол США пішки у супроводі журналістів та Сергія Моргунова направилася до будівлі Вінницької ОДА. Там мала відбутися протокольна зустріч Йованович з головою ОДА Валерієм Коровієм, головою облради Володимиром Олійником та іншими посадовцями держадміністрації.

     

Валерій Коровій розповів про успіхи Вінниччини в аграрному секторі та експортні потужності регіону в світовому контексті. А також висловив вдячність американському народові за підтримку України в боротьбі за незалежність.

     

На жаль, функціонери ОДА змусили журналістів залишити зал засідань ще під час промови Коровія і до вітального слова посла Марії Йованович. Тож що представниця Сполучених Штатів хотіла сказати вінничанам під час свого першого візиту в місто так і залишилося невідомим.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору