Послухати собаче серце та зняти відбитки пальців: як юні вінничани «працювали» у «Місто професій». ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 7 жовтня, на Європейській площі зібралося кілька сотень маленьких вінничан та їхніх батьків, аби ознайомитися з близько 50 професіями в рамках проекту «Місто професій».

Чого тут тільки не було: від пожежників до фармацевтів, від хіміків до моделей. Однак, щоб спробувати себе в тій чи іншій професії спочатку необхідно було отримати спеціальний паспорт, куди волонтери або ж самі батьки записували ім’я та прізвище дитини, а вже діти сміливо ставили свої підписи: звісно, хто як міг.

Після цього діти могли обирати собі будь-яке заняття, спробувати його і дізнатися щось про справу, якою займаються. За таку «роботу» у їхні паспорти заносили назву професії і сплачували символічні гроші «гривники». Зазвичай виплачували дітям по 50 гривників, але найщедрішими роботодавцями виявилися пожежники, які платили по сотні.

Охочих спробувати ту чи іншу професію було чимало, були і черги, спочатку за отриманням паспортів, а згодом і біля найцікавіших локацій.

Відзначимо, що  людей було настільки багато, що іноді робочі місця, де дітям могли розповісти про саму професію, слугували просто фотозонами. Зазвичай дітей переодягали в пожежників чи саперів, а їхні батьки фотографували малечу. Чимало дітей просто хотіли посидіти в машинах поліцейських чи пожежників, понатискати на клаксони та щось сказати в рупор, тож іноді всі звуки зливалися в справжню какофонію – веселу та позитивну.

По різному захід сприймали батьки дітей, для деяких  захід був швидше як розвага  для їх малечі, а для інших – спроба по-справжньому відчути “дорослий світ”.

  • Ми вже другий рік приходимо сюди і вважаємо, що це найліпша можливість спробувати різні професії. Звичайно діти пробують небагато. Але я дивлюся чи дитині цікава ця професія, а вона в свою чергу – наскільки їй цікаво буде працювати за цим фахом, – розповіла мама шестирічної Аліни, яка вже спробувала професії будівельника та хіміка.

  • Мені дуже сподобалося, – каже Аліна і показує результати своєї роботи хіміка. – Ми робили отакі змійки і краплинки.

А от 6-річна Юля опанувала першу свою професію садівниці: вона власноруч саджала вазон хоста.

  • Ми вперше тут і це дуже позитивно для діток, – каже мама Юлі. – Зараз сприймаємо це більше як гру.

А тато 8-річного Матвія уважно стежить, як син вчиться ставити пломби на зубах і постійно  підбадьорює сина.

  • Дитина має розуміти як то все робиться і ставитися до цього відповідально, – каже тато “майбутнього стоматолога”.

У травматологічному відділенні умовної лікарні 12-річний Владислав Герцун старанно слухав, як накладати гіпс. У ролі «потерпілої» – мама Владислава, якій син намотує бинт.

  • Я хочу лікувати людей. Особливо маму, – каже хлопчина.

А от юним ветеринарам доводилося визначати, як проводити огляд чихуахуа Софочки, котрій завтра виповниться 14-років – за собачим віком вона вже бабуся.

  • Ми найперше навчаємо дітей тому, що прийом розпочинається зі збору інформації. Що спочатку треба дізнатися як тварину звати, скільки їй років, а вже потім діти роблять огляд, – каже Вікторіна Очеретяна з клініки «Чотири лапи». – Хто оглядає вуха, а хто обробляє очі, а хто слухає сердечко і рахує пульс за хвилину – у кожного своє завдання.

Фармацевти підійшли до знайомства з професією креативно і запропонували дітям створювати пігулки із назвами «Для щастя», «Для козацької сили», «Фіточай для неймовірної краси» тощо.

Окрема локація була і для тих, хто хотів би спробувати себе в ролі регулювальника.

Рекордсменом, на якого вдалося натрапити Vежі став 7-річний Станіслав, який за півтори години освоїв п’ять професій.

  • Найбільше сподобалися пожежники, – каже хлопчик.
  • Будеш пожежником? – запитуємо.
  • Ні, буду поліцейським, – відповів Станіслав.

Натомість мама Станіслава Ольга  такий захід розцінює як ігрову форму занять. Адже людей дуже багато і кожен із батьків хоче, аби діти спробували все.

  • Дуже гарно дівчата поліцейські розповідають, як все має виходити. Особливо ці відбитки пальців – супер! Мені сподобалося, – каже Ольга.

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору