Порошенко у Вінниці назвав дату завершення АТО. ВІДЕО

Під час прес-конференції у Вінниці, де сьогодні відбувається розширена нарада уряду з питань децентралізації, Президент Порошенко розповів. Коли завершиться АТО.

 – Дата закінчення АТО буде в травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни відповідно до прийнятого закону (ідеться про Закон “Про реінтеграцію Донбасу” – VежА.). Ми запроваджуємо нові, більш ефективні заходи із застосування збройних сил”, – розповів Президент.

З його слів, наразі спостерігається різке зростання рівня загрози на сході країни:

– Режим АТО, коли це все координувалося через керівництво СБУ, зараз буде переведено до керівництва збройних сил, – пояснив глава держави.

Питання про АТО – з 42-ої хвилини

Як повідомлялося раніше, формат АТО буде змінено на Операцію Об’єднаних Сил. Командувачем ОС було призначено уродженця Вінниччини Сергія Наєва. Про це призначення Порошенко повідомив 16 березня, перебуваючи з візитом у зоні АТО.

– Керівництво силами і засобами ЗСУ та інших військових формувань та правоохоронних органів покладатиметься на командувача об’єднаних сил. На цю посаду я вирішив призначити генерал-лейтенанта Сергія Наєва, – заявив тоді Президент.

– А от коли закінчиться війна – це питання набагато складніше. Але я Вам можу точно сказати – війна закінчиться нашою перемогою, – сказав Порошенко.

Повноваження і функції Об’єднаних сил

Згідно з новим законодавством, замість АТО в законі визначені “заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ”. Керувати цими заходами має Генштаб, а планування, організація та контроль покладається на Об’єднаний оперативний штаб, очільником якого й став новопризначений Сергій Наєв.

До його обов’язків входитиме керування військовими та правоохоронними структурами, які беруть участь в колишньому АТО. Рішення командувача для працівників таких структур є обов’язковими для виконання.

Під його безпосереднє управління, зокрема, входять Збройні Сили, МВС, Нацполіція та інші військові формування в зоні бойових дій.

Крім того, за поданням командувача об’єднаних сил начальник Генштабу визначатиме “зони безпеки” – контрольовані урядом території поруч із лінією розмежування.

Сам Наєв підпорядковується Верховному Головнокомандувачу, посаду якого обіймає президент Петро Порошенко, та начальнику Генерального штабу – Віктору Муженко.

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору