× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Порошенко, Шарій та червоні кульки: як у Вінниці агітував екс-Президент. ФОТО, ВІДЕО

Близько тисячі людей сьогодні, 3 липня зібралися на Європейській площі біля Вежі Артинова, аби побачити та почути екс-Президента України та відтепер – першого номера списку партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка.

Захід, анонсований на 18:00, розпочався з виступів музикантів, які їздять в агітаційному турі разом з партією – це репер ХАС та гурт “От Вінта” з Юрієм Журавлем на чолі.

 

Поки музиканти розігрівали ще не чисельну публіку, трохи на віддалі від площі почали збиратися люди з червоними та чорними надувними кульками – кілька десятків, переважно молодих людей. Як з’ясувалося, це – прихильники відомого проросійського блогера Анатолія Шарія, який наразі намагається балотуватися до парламенту, та факт реєстрації в якості кандидата якого викликав протест на Майдані Незалежності в Києві вчора, 2 липня.

Прихильників Шарія, відразу почали оточувати пересічні вінничани із запитаннями, чому вони підтримують людину, яка публічно назвала українців, зокрема мешканців  західних областей країни “третьосортними полукровками”. На це фанати Шарія стверджували, що сам Шарій вже нібито вибачився за ті його слова і взагалі – “його неправильно зрозуміли та вирвали з контексту”.

Тим часом на сцені вже виступали хлопці з гурту “От вінта”. Побачивши червоні кульки вже ближче до сцени, лідер гурту Журавель перепитав, чи це часом не прихильники Шарія. Отримавши схвальну відповідь, не довго думаючи, прямо в мікрофон назвав їх “дебілами”, чим викликав схвальні оплески переважної частини присутніх на площі та, певною мірою, деморалізував тримачів кульок.

Після виступу “От Вінта”, які ще кілька разів покпинили “шаріївців”, зокрема під час виконання пісні “17 москалів”, яким “за Неньку можуть вивернуть нутро”, на сцену нарешті запросили Петра Порошенка.

Він вийшов у супроводі своєї команди, зокрема кандидатів-мажоритарників, які балотуються по Вінниці. Однак окрім них, поруч з екс-президентом на сцені також стояли учасники виборчого списку “Європейської Солідарності”, зокрема Іванна Климпуш-Цинцадзе, відомий блогер Андрій Карпов (більш відомий як Андрій Полтава), вже легендарний генерал Михайло Забродський та інші.

Петро Порошенко також вирішив розпочати з “тролінгу” прихильників Шарія, які тримали в руках червоно-чорні кульки. “Подивіться, в них бандерівські кольори! Вінничани навіть їх перевиховали!”, жартував зі сцени Порошенко, а під сценою вже почали виникати локальні сутички між прихильниками Порошенка та прихильниками Шарія. Перші зазвичай перемагали, лопаючи кульки та виштовхуючи “шаріїв” з площі, допоки не втрутилася поліція та не стала поміж опонентами не щільним, але все ж кордоном.

Тим часом Порошенко продовжував агітацію, згадуючи, що “кожного дня ми дізнаємося новини, які просто на голову не налазять”, натякаючи на діяльність нової владної команди. Зокрема колишній очільник держави згадав і реєстрацію кандидатами в нардепи Андія Клюєва та Анатолія Шарія, запевнивши, що “ми скасуємо цю реєстрацію”.

  • Вони зараз хочуть скасувати закон про люстрацію, скасувати закон “Про мову”. Вони раніше про нашу музику казали, що це “неформат”, про наше кіно. Тепер все це повертається, це називається – реванш. – продовжував Порошенко свою звичну риторику, стверджуючи, що саме його партія стане “парламентським спецназом”, яка протидіятиме реваншистам під куполом Парламенту.

Крім того Порошенко потролив і потенційних конкурентів під час парламентських перегонів:

  • Ви знаєте, я і співати непогано вмію. Але не настільки, щоб робити це з професійної сцени. А взагалі для того, щоб керувати державою, потрібен не лише голос.. Потрібна ще сила, воля, досвід, розум і рішучість, – сказав Порошенко, вочевидь натякаючи на партію Святослава Вакарчука.

Загалом, тролінгу та жартів у виступу лідера “ЄС” було достатньо, і періодично Петро Олексійович звертався саме до людей з червоними кульками, викликаючи в них схвальні вигуки за таку реакцію.

Зрештою, Порошенко презентував свою команду, яка перебувала з ним на сцені, а також всіх кандидатів-мажоритарників у кожному окрузі. За тим кожному з них дали можливість виступити перед публікою.

У цей же час прихильники Шарія намагалися написати заяву до поліції за те, що їм полопали кульки. Але судячи з усього, такі спроби виявилися безуспішними.

Фото Марина Сербінович, відео Андрій Качор

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору