× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Порошенко”, “Путін” та “Меркель” на Поділлі: у Вінниці змоделюють Мінські перемовини

У Вінниці організують дводенні політичні дебати, учасники яких будуть відтворювати Мінські переговори. Випробувати себе у дебатах, поспілкуватися з колегами з-за кордону та обговорити теми, пов’язані з майбутнім України в європейському контексті, можуть всі охочі. Головна умова – учасники мають спілкуватимуться винятково англійською мовою.

«Політичні дебати: Моделювання мінських переговорів» триватимуть у Вінниці з 26 до 28 жовтня. Організатори заходу, «European Youth of Ukraine»,  зазначають, що на цей час 30 учасників з України та з-за кордону «перенесуться» у вересень 2014 року, коли в Мінську (Білорусь), розпочалися переговори між Україною, ОБСЄ та Росією (історичними сторонами переговорів), а також Францією, Німеччиною і США «щодо припинення вогню та пошуку рішення для російсько-української війни, яка розпочалася через порушення законодавства Російською Федерацією у лютому 2014 року».

– Ви – один з дипломатів, який представляє одну зі сторін переговорів. Ваша головна мета – захищати та просувати інтереси вашої сторони в цьому процесі, відповідно до ситуації, що склалася. Ваші супротивники мають такі ж цілі, – зазначили організатори на сторінці заходу у Фейсбук.

Учасники дебатів будуть обмежені в часі, оскільки, зі слів організаторів і за їх задумом, «третя світова війна може розпочатися відразу, тому що Україна буде прецедентом».

Випробувати свої навички у переговорах і долучитися до спроби вирішення конфлікту може кожен. Для цього потрібно встигнути зареєструватися до 30 вересня. Місце проведення заходу організатори повідомлять зареєстрованим учасникам.

Оскільки кількість місць обмежена (всього 30), учасників відбиратимуть за такими критеріями:

  • вік – 18-25 років;
  • зацікавленість у міжнародних відносинах;
  • володіння англійською мовою для активних переговорів (робоча мова заходу – англійська);
  • можливість приїхати у Вінницю вранці 26 жовтня та від’їхати вранці 28 жовтня.

На період проведення дебатів, 26-28 жовтня, учасники проживатимуть у три-зірковому готелі (учасників з України та з-за кордону поселять разом за статтю, для кращого культурного обміну), вони матимуть триразове харчування на день і перерви на каву. Також організатори відшкодують місцеві витрати на проїзд та влаштують оглядову екскурсію Вінницею.

Кандидатів повідомлять про вибір 3 жовтня. Тоді ж вони отримають додаткову інформацію про захід.

«EYP Ukraine» (Європейська молодь України) – непартійна організація та форум для відкритого діалогу, яка організовує заходи для молоді і прагне створити можливості для культурного обміну між молоддю з України та Європи. Основна мета – посилити зацікавленість та усвідомлення європейських питань та інтеграції України серед української молоді. Місія – надихати та підтримувати молодь у вивченні їх ролі в демократичному суспільстві шляхом обговорення та міжкультурного діалогу. «EYP Ukraine» має 40 сестринських організацій по всій Європі (джерело – eyp-ua.org)

Організатори звертають увагу, що вони – ліберальна організація, тож учасникам, які можуть відчувати дискомфорт «під час спілкування з лібералами», радять утриматися від участі в цій події.

Захід фінансується ліберальною голландською політичною партією «Democraten 66».

Фото – з офіційної сторінки заходу у Фейсбук.
Головне фото – 

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору