× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Понад півсотні бандуристів Національної капели дадуть концерт у Вінниці. ВІДЕО

Вже цієї суботи, 29 вересня, у Вінниці відбудеться концерт Національної капели бандуристів України імені Георгія Майбороди. 60 артистів, які одночасно співають та грають на бандурах, виступатимуть для вінничан на сцені Будинку Офіцерів. 

Як зазначено на сайті колективу, виступ відбудеться у рамках святкового гастрольного туру, що присвячений 100-річчю від дня створення капели, яке відзначатимуть цього року. Тур відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Найстарший творчий колектив України, яким і є зазначена капела, протягом осені 2018 року планує відвідати всі обласні та найбільші районні центри України. Вінниця стане одним з 13 міст, де колектив виступить протягом вересня.

Зазначено, що неповторною особливістю Національної капели є те, що всі артисти співають та одночасно грають на бандурах.

“Філігранна відшліфованість кожного номера, величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором, елементами сучасного веселого шоу, козацьке характерництво – не може не вражати, не заворожувати глядачів” – йдеться у описі події.

 

За словами Олексія Грицишина, звукорежисера колективу, в рамках концерту у Вінниці артисти також хочуть підтримати дитячу капелу Ямпільської музичної школи, де збирають зараз кошти на нові інструменти. Ця дитяча капела також виступить на сцені Будинку офіцерів. Відтак, бандуристи розкажуть детальніше про вихованців школи та про те, як їм можна допомогти.

Окрім 60 артистів, кожен з яких співатиме, вінницькі слухачі зможуть насолодитися звучанням не тільки класичної бандури, а ще й ритм-кобзи, баски, старосвітської бандури, цимбалів, сопілок, бугая, тулумбасів та інших інструментів.

– Будуть виконані найкращі твори капели бандуристів як за історію, так і за останні декілька років. Думи, твори на слова Шевченка, материнська тема, народні жартівливі пісні. Також будуть виконані твори з репертуару гуртів “Тінь сонця” та “Шабля”, – обіцяє Олексій Грицишин.

Також пан Грицишин розповів Vежі, що окрім мирних українських міст, капела здійснила вже восьму поїздку в зону АТО, цього разу йдеться про такі населені пункти як Селидове, Авдіївка, Покровськ, Вугледар, Маріуполь. Окрім того, капела постійно влаштовує безкоштовні концерти для військових, а на свої виступи запрошує дітей з малозабезпечених родин та людей з інвалідністю.

Концерт відбудеться 29 вересня у Будинку офіцерів, початок – о 18:00. Вартість квитків – 80, 100 та 120 гривень. Квитки можна придбати онлайн або в касах Будинку офіцерів. Телефон каси – 067-455-76-46 (працює з 12:00).

Фото зі сторінки Національної капели бандуристів у Фейсбук

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору