× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Понад мільйон вінничан вже підписали декларації з лікарями

Вже72,4% від загальної кількості населення Вінницької області підписали декларації з лікарями, чим сприяли збільшенню зарплатні медиків. Тепер в середньому один лікар первинної ланки обслуговує 1335 пацієнтів.

Станом на вівторок, 11 грудня, було укладено 1 135 908 угод між вінничанами та лікарями, розповіли у депаратменті охорони здоров’я Вінницької ОДА сьогодні, 12 грудня. Нині на первинному рівні працює 851 лікар, з яких 774 – сімейні, 40 педіатрів та 37 терапевтів, а ще 1700 медсестер.

Мережа первинної медичної допомоги на Вінниччині включає: 52 центри первинної медико-санітарної допомоги, 317 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 795 фельдшерсько-акушерских пунктів.

Укомплектованість сімейними лікарями по області становить 78,7%. У декількох районах відчувається кадровий дефіцит – для 28 амбулаторій у 18 районах не вистачає лікарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун спростувала заяву Коровія про “платний прийом у сімейного лікаря” з наступного року

Медична реформа дозволила значно збільшити заробітну плату лікарям та медсестрам, яка тепер залежить від кількості декларацій з пацієнтами. Для прикладу, у листопаді середня заробітна плата у лікарів по Вінницькій області – 14 909 гривень, а у медичної сестри – 6 861 гривня.

Якщо детальніше, то до 6 тисяч гривень отримують 115 лікарів, від 11 до 15 тисяч – 250 лікарів, від 15 до 18 тисяч – 185 осіб, а понад 18 тисяч отримують ще 244 лікаря. Медсестер, у яких зарплата перевищує 11 тисяч, – 51 людина, від 9 до 11 тисяч – 257 медсестер, від 6 до 9 тисяч – 846 осіб.

Якщо ви ще не обрали свого лікаря – маєте час це зробити та підписати декларацію з будь-яким фахівцем, незалежно від місця проживання чи реєстрації. В обов’язки лікаря входитиме обстеження пацієнтів, призначення аналізів, профілактика захворювань у груп ризику, вакцинація, видача медичних довідок та лікарняних листів, а також видача рецептів за програмою відшкодування “Доступні ліки”.

Головний обов’язок сімейного лікаря – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. Надати невідкладну допомогу при гострих станах та раптовому погіршенні здоров’я.

Зауважимо, що до 2020 року звертатися до лікарів спеціалізованих медичних закладів пацієнти можуть як за направленням, так і самостійно. А вже після 2020 року держава покриватиме обстеження, консультацію та призначення лікування у фахівця спеціалізованого медзакладу лише за умови направлення від лікаря первинної ланки.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору