× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Понад 70 повідомлень про порушення та чотири кримінальних провадження: звіт поліції Вінниччини

Сьогодні, 31 березня, станом на 20:00 підрозділами Поліції Вінниччини зареєстровано 73 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Усі вони були зареєстровані та за кожним ведеться перевірка. 

Про це повідомила під час прес-конференції у Вінницькому прес-клубі Анна Олійник, начальниця відділу комунікації ГУ Національної поліції у Вінницькій області.

Фото зі сторінки Анни Олійник у Фейсбук

Загалом Анна Олійник відзначає, що, порівняно з іншими областями країни, на Вінниччині у день виборів все було відносно спокійно. За її словами, були опрацьовані повідомлення про чотири випадки незаконної агітації, 12 – відсутність виборця у списку виборців, один випадок втрати печатки (її поки так і не вдалося знайти), дев’ять випадків фотографування бюлетенів, три випадки виносу бюлетенів з дільниці виборцями та ще 37 інших випадків.

– До останніх відносяться випадки, коли люди не знаходили себе у списках виборців, були випадки, коли виборці знаходили у списках своїх родичів, які давно померли, дехто не знайшов себе у списках у зв’язку зі зміною прізвища (навіть якщо це було кілька років тому), було порушення правил розміщення бюлетенів, включення до списку виборців осіб, які перебувають за кордоном, було повідомлено про відсутність світла у кабіні для голосування, голосування іншою особою – тобто такі повідомлення, які мають інформаційний характер, – розповіла Анна Олійник.

Окрім того, було два повідомлення про нібито підкуп виборців у Погребищенському та Жмеринському районах. Утім, в результаті  перевірки поліцією, інформація про підкуп не підтвердилась в обох випадках. Було зафіксовано п’ять фактів, коли в списках були особи, які померли. але були в списках виборців.

– На підставі опрацьованої інформації, впродовж дня голосування, поліцією було відкрито чотири кримінальних провадження. Зокрема, два – за фактом фотографування бюлетень (у Вінниці), відкрито кримінальне провадження по частині 1 статті 159 ККУ – “Порушення таємниці голосування”, обставини цих двох інцидентів будуть з’ясовані в рамках відкритого кримінального провадження, – повідомила Анна Олійник.

Що стосується фотографування бюлетенів, то окрім двох випадків, коли було відкрито кримінальні провадження, по ще семи триває перевірки, оскільки повідомлення про них надійшли пізніше.

Ще два кримінальних провадження відкрито за фактом винесення бюлетенів: в селі Агрономічному чоловік виніс свій бюлетень, що кваліфікується як “незаконне використання виборчого бюлетеня” (частина 1 статті 158, передбачено обмеження волі на строк до трьох років).

Також Лівобережним відділенням поліції міста Вінниці було зафіксовано спробу винесення бюлетеню (ч.1 статті 158 (1)): чоловік теж намагався винести бюлетень, але коли члени виборчої дільниці його помітили, він повернувся та проголосував, однак факт вже було зафіксовано і внесений у ЄРДР (замах на незаконне використання виборчого бюлетеня).

– Загалом вибори на території області пройшли спокійно та без порушень громадського порядку. За дотриманням закону на території області продовжують стежити понад 4 тисячі правоохоронців. Поліцейські нестимуть службу до завершення підрахунку голосів та транспортування виборчої документації до окружних виборчих комісій.

Окрім того, Анна Олійник зауважила, що такий високий показник повідомлень від населення про можливі порушення свідчить про те, що вінничани готові співпрацювати з поліцією. За її словами, близько 55% людей готові сприяти та допомагати правоохоронцям.

Більш детальну інформацію поліціянти обіцяють надати вже завтра.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору