× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Померла Раїса Панасюк

Сьогодні, 17 вересня, після тривалої тяжкої хвороби пішла з життя видатна вінничанка, почесна громадянка міста та Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк. 

Про трагічну подію вже повідомили як вінницькі депутати, так і особисто Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. У своєму дописі очільник уряду зокрема зазначив, що “вдячний долі, що зустрів тебе на своєму шляху”.

Нагадаємо, що Раїса Панасюк останнім часом боролася з тяжкою онкологічною хворобою. Відомо, що останні години свого життя активістка перебувала в комі.

Раїса Панасюк відома всій країні своєю безкомпромісною боротьбою за права людей з інвалідністю. Переважним чином саме завдяки її зусиллям та очолювана нею ГО “Гармонія”, Вінниця стала одним з найкомфортніших міст для людей з інвалідністю та поширила практику створення безбар’єрного середовища на всю країну.

Раїса Панасюк народилася у с. Осична Хмільницького району Вінницької області. Батько працював механізатором, мати теж працювала у колгоспі.

Навчалась у Тульчинському санаторії та Цюрупинському інтернаті. Вищу освіту здобула Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики (2008). Друга вища освіта — Вінницький соціально-економічний інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», спеціальність — психолог (2012).

З 2016 року — аспірантка Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського.

Реалізувала ряд проектів щодо підтримки та адаптації осіб з інвалідністю. Очолювала Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія». Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 184-р Раїсу Панасюк призначено Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю.

18 серпня 2017 року рішенням Вінницької міської ради Раїсі Василівні Панасюк присвоєно звання Почесного громадянина Вінниці.

2017 р. присвоєно «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

Вікіпедія

Нещодавно німецьке видання Deutsche Welle включило Раїсу Панасюк в перелік “Місцевих героїв” України в рамках одноіменного спецпроекту.

Редакція Vежі висловлює своє співчуття рідним та близьким видатної громадянки Вінниці та України.

Читайте також: Лідером симпатій вінничан на отримання звання почесного громадянина Вінниці стала Раїса Панасюк

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору