× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Польська співачка і танцюристи з п’яти країн: у Вінниці влаштують фестиваль хореографії. ПРОГРАМА

Традиційно, на початку травня у Вінниці відбудеться фестиваль народної хореографії “Барвінкове кружало”. На нього завітає близько 20 танцювальних колективів із п’яти країн світу, а вхід на концерти буде абсолютно безкоштовним.

Міжнародний дитячий фестиваль народної хореографії влаштовують у Вінниці, починаючи з 2004 року. За цей час його учасниками стало більше 200 колективів із 20 країн світу, різних регіонів України та з Вінницької області. Загалом – понад 15 тисяч осіб.

Цього року фестиваль “Барвінкове кружало” відбудеться у Вінниці в 14 раз і триватиме з 2 до 7 травня. На нього завітає близько 20 колективів: не лише з різних міст України, а й із Польщі, Молдови, Болгарії та Грузії. Тож глядачі мають змогу побачити велике різноманіття народних танців і таким чином трішки краще ознайомитися із культурою цих країн.

Петро Бойко, директор Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва “Барвінок”, зазначив, що на глядачів чекає безліч приємностей. Так, на другий день фестивалю вони побувають одразу на двох сольних концертах одних із кращих танцювальних колективів з України та Грузії. А на гала-концерт завітає спеціально запрошена гостя з міста-побратима Кельце (Свентокшиське воєводство, Польща), яка заспіває польською та українською мовами.

– Це молода дівчина Лаура Чісак, яку ми, “Барвінок”, знаємо з трьох рочків, тому що часто бували там. І першими її педагогами з вокалу були саме наші педагоги, а зараз вона є досить відомою юною виконавицею в Польщі, – розповів Петро Бойко. – Не розкриватиму всіх секретів, бо потрібно тримати інтригу. Але скажу, що буде дійсно цікаво, особливо на гала-концерті та церемонії закриття.

ПРОГРАМА

3 травня (п’ятниця)
11:00 – церемонія відкриття ХІV Міжнародного дитячого фестивалю народної хореографії “Барвінкове кружало”.

4 травня (субота)
11:00 – концерт Народного ансамблю танцю “Барвінок” (м. Вінниця) для учасників та гостей фестивалю.
16:00 – концерт ансамблю танцю “Легенда” (м. Тбілісі, Грузія) для учасників та гостей фестивалю.

5 травня (неділя)
15:00 – концерт “Дружби всіх учасників фестивалю.

6 травня (понеділок)
12:00 – церемонія закриття ХІV Міжнародного дитячого фестивалю народної хореографії “Барвінкове кружало”.

2 та 7 травня – приїзд та від’їзд учасників.

Усі концерти відбудуться у театрі імені Садовського. Вхід – безкоштовний.

Оксана Яценко, директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, у свою чергу зазначила, що це дуже значима подія не тільки для Вінниці, а й для всієї країни.

Діти – це майбутнє нашої країни, майбутнє Європи і майбутнє світу. Не даремно ми кажемо, що діти це посли миру у світі. Особливо це важливо у наш складний час. І важливо, що ці зв’язки, які зароджуються тут між колективами, сприяють не тільки дружбі дітей, не тільки їхньому розумінню різних країн, а переростають у подальші творчі зв’язки між колективами, між містами і навіть країнами. І найголовніше, що цей фестиваль сприяє і єдності нашої країни, тому що тут представлені не лише колективи з-за кордону, а й з різних куточків нашої країни.

Загалом на фестивалі виступлять 17 колективів: дитячий ансамбль танцю “Легенда” (м. Тбілісі, Грузія), дитячий хореографічний ансамбль “Ферхиса” (м. Батумі, Грузія), фольклорний ансамбль танцю “Opincuta” (м. Кишинів, Молдова), фольклорний ансамбль танцю “Haskovo” (м. Хасково, Болгарія), державна студія українського танцю “Барвіночок” (м. Київ), народний ансамбль танцю “Радість” (м. Дніпро), народний ансамбль танцю “Подолянчик” (м. Хмельницький) та народний ансамбль танцю “Барвінок” (м. Вінниця). З Вінницької області це будуть “Непосиди” (с. Самгородок), “Арт Денс” (м. Брацлав), “Сонечко” (с. Агрономічне), “Мрія” (Вінниця), “Сузір’я” (м. Жмеринка), “Розмай” і два ансамблі “Юність” (смт. Крижопіль).

Фото автора

Читайте також: Музиканти з шести країн світу та прямі нащадки баронеси: у Вінниці влаштують Фестиваль Чайковського та фон Мекк. ПРОГРАМА 

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору