× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Поліція затримала підозрюваного у вбивстві фермерів у Барському районі. ФОТО

Вінницька поліція розкрила справу щодо вбивства подружжя фермерів у Барському районі. Затримали 29-річного чоловіка, якому тепер загрожує довічне позбавлення волі.

Сьогодні, 16 травня, у поліції розповіли про те, як їм вдалося розшукати та затримати ймовірного злочинця, який зранку дев’ятого травня у селі Шипинки застрелив власників одного із фермерських підприємств –  47-річного Едуарда Тичука та його 42-річну дружину Юлію, які вирощували та продавали яблука.

Відомо, що вбивцю зафіксували камери відеонагляду в будинку фермерів. З них видно, як злочинець прийшов з двома рушницями та застрелив подружжя.

Вже вчора, 15 травня, підозрюваного було затримано. Наразі йому оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 187   та п.п. 1, 6 ч. 2 ст. 115 КК України. Затриманим виявився 29-річний мешканець Барського району, який проживав у своєї тещі з дружиною та малолітньою дитиною. Він розповів поліції, що мав борги та знав, що у фермерів були гроші, адже у них останнім часом був успішний продаж яблук.

Потрапивши до будинку, вбивця знайшов сейф, у якому зберігались кошти фермерів – майже один мільйон триста тисяч гривень. Суму встановлено зі слів убивці. Однак родичі вбитих заявляють, що там була значно більша сума. Наразі поліція намагається з’ясувати яка саме кількість грошей була в сейфі та куди вони зникли, до того ж у знайденому сейфі було помічено валюту, яку не забрав злочинець.

Зла іронія ситуації полягає в тому, що вбивцю затримали саме тоді, коли він відвозив яблука на ринок, оскільки підробляв вантажними перевезеннями. З усіх викрадених коштів поліція знайшла тільки близько 300 тисяч гривень.

За словами т.в.о. начальника ГУНП у Вінницькій області полковника поліції Олександра Цимбалюка, затримали підозрюваного у вбивстві на території сусідньої області, але не уточнили якої саме в інтересах слідства. Як розповідає підозрюваний, головним мотивом було отримання грошей. З матеріалів, вилучених з відеокамери будинку, видно, що вбивця прийшов зранку з двома рушницями. Фермера застрелив, коли той відкривав хвіртку. На звук пострілу вибігла дружина вбитого чоловіка. Коли побачила, що сталось, намагалась заховатись, але її застрелили в потилицю. За словами підозрюваного, він не пам’ятає чи жінка щось йому тоді говорила. Після вбивства стрілець замотав сейф у рядно. Посеред поля він розстріляв сейф, аби витягнути з нього гроші. Потім викинув рушниці в лісі.

– Після вбивства він взяв сейф у покривало. Ми ще дивувалися, чому не в лісі, а серед поля, де людини малину посадили, він розстріляв сейф. Висипав всі гроші в рядно, щоб легше йти. Він просто заморився, бо мав дві рушниці та ще й сейф. А далі вже знайшов мішок, у який висипав гроші та поїхав до друзів. Потім спокійно собі жив і сподівався, що ми його не знайдемо, бо пішли різні плітки, коли всі аграрії давали коментарі, – розповів Олександр Цимбалюк.

 

Його знайшли завдяки записам відеспостереження у будинку вбитих. Завдяки прикметам злочинця, поліції вдалось в одному із населенних пунктів знайти знайомих нападника, до яких він поїхав одразу після вбивства. Саме знайомі підтвердили правоохоронцям наявність у підозрюваного зброї та одягу, який був на вбивці під час злочину. Окрім того, саме у своїх знайомих підозрюваний випадково забув взуття, у якому був під час вбивства і сліди залишились на території домоволодіння фермерів.

Про свій злочин вбивця розповідає просто: “Якби не я, то мене”, адже мав борги. Він також сподівався, що поліція не зможе його знайти, позаяк він не був близько знайомий із вбитими.

Прокуратура Вінницької області повідомляє, що до суду вже скеровано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Затриманому йому оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.187 КК України (розбій) та п.1,6 ч.2 ст.115 КК України (умисне вбивство двох осіб з корисливих мотивів). Йому загрожує довічне ув’язнення.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору