Поліція, пожежні та “швидка” в єдиній службі: на Вінниччині з’явився перший “Центр безпеки громадян”

Завдяки децентралізації, рівень безпеки та захисту громадян в об’єднаних територіальних громадах буде вищим. При кожній ОТГ має бути створений “Центр безпеки громадян”, де спільно працюватимуть пожежники, поліцейські та лікарі. Перший вінницький “Центр” відучора запрацював у Хмільницькому районі.

Хоча в різних областях України такі “Центри” вже успішно створюють та працюють (наприклад, подібні структури з’явилися у Донецькій області ще минулого року), до Вінниччини така новація дійшла лише тепер. Вчора, 20 липня, у Жданівській ОТГ, Хмільницький район, запрацював перший в області “Центр безпеки громадян”.

Як повідомляють у Головному управлінні ДСНС у Вінницькій області, наразі, до складу підрозділу входить місцева пожежна команда у складі 9 осіб, які виїжджатимуть на виклики, а також швидка медична допомога і дільничний Нацполіції.

“Центр” створили у будівлі колишнього складу і на переобладнання приміщення з сільського бюджету виділили два мільйони гривень. За ці кошти також придбали обмундирування пожежників, запчастини, меблі та інвентар, здійснили відповідне навчання працівників частини. Інвестори ж надали новостворенній частині пожежний автомобіль у тимчасову оренду.

Як зауважив заступник голови ДСНС України Руслан Білошицький, такий “Центр” покращить рівень безпеки громадян.

  • Це дасть змогу оперативніше ліквідовувати пожежі та різні надзвичайні ситуації, тому що такі частини розташовані ближче до населенних пунктів і що дуже важливо – вони мають змогу найпершими прибути на пожежу і у максимально короткий термін її ліквідувати.
Фото з сайту ГУ ДСНС у Вінницькій області

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору