Поліція на мирних зібраннях та права людини: у Вінниці відбудеться Правозахисний Вікенд (програма)

Наступного тижня у Вінниці відбудеться правозахисний вікенд – протягом 30 та 31 березня вінничанам розповідатимуть про права людини, покажуть документальні кінострічки, а також обговорять я моніторити дії поліції на мирних зібраннях і що має робити сам поліцейський, коли мирна акція перестає бути мирною.

Захід організований одразу декількома організаціями, серед яких Київська школа прав людини та демократії, Ozon/Озон – громадське спостереження, а також Центр громадянських свобод. Правозахисний вікенд має на меті поширити знання про права людини та заохотити якомога ширше коло осіб до громадської активності.

Щоправда, у перший день правозахисного вікенду усі заходи будуть закритими та розрахованими лише на студентство, експертів чи поліцейських. Однак вже наступного дня, у суботу 31 березня, відбудеться низка відкритих зустрічей для всіх охочих. Зауважимо, що усі відкриті заходи будуть відбуватися у Вінницькому СоціоХабі, що розташований за адресою вул. Пушкіна, 11.

Зокрема:

З 10:00 до 12:00 відбудеться Інтерактивний вступний курс з прав людини. На заході розкажуть про те, як права людини впливають на наше щоденне життя, що таке міжнародні стандарти прав людини і хто їх придумав, скільки всього у людини “прав” і чи може це змінитися, а також розкажуть про те, хто має забезпечувати та захищати права людини.

До речі, лектором запросили виступити правозахисницю, одну із розробників вступного курсу по правам людини, та керівницю проектів Центру громадянських свобод Олександру Романцову.

Вхід на захід безкоштовний, однак варто попередньо зареєструватися ТУТ. Детальнішу інформацію також можєна буде отримати на сторінці заходу у Facebook.

Далі, з 14:00 до 16:00 – відбудеться треніг для громадських спостерігачів щодо свободи мирних зібрань та моніторингу дій поліції. Цей захід буде цікавий тим, хто хоче знати, як зобов’язаний діяти поліцейський, коли мирна акція перестає бути мирною; розуміти, як правильно оцінювати дії поліцейських при охороні громадського порядку; а також дізнатися як можна змінювати ситуацію щодо дотримання прав людини на краще.

Цей тренінг також є безкоштовним, реєстрація за посиланням ТУТ. Більше інформації про захід – у Facebook.

Завершиться правозахисний вікенд у Вінниці кінопоказом. З 17:00 до 19:00 вінничанам покажуть декілька документальних кінострічок про права людини. Зокрема, це будуть “Ромська Мрія” (2012) та “Породисті” (2018). Реєстрація на кінопоказ ТУТ.

З питаннями варто звертатись за телефоном (093)6984264 – Любов, або надсилати їх на електронну адресу ccl.org.ua@gmail.com. Детальніше про Правозахисний Вікенду у Вінниці можна прочитати ТУТ.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору