«Погляд АТО: 1000 облич»: у Вінниці фото-виставку про війну відкриють бійці та спецпризначенці

Подивитися на фото тих, хто боронить нашу країну та поспілкуватися із ними – таку можливість матимуть вінничани вже сьогодні.

15 січня о 15:00 у відділі мистецтв Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені К. А. Тімірязєва відбудеться офіційне відкриття виставки, котру вже встигла побачити ледь не вся Україна.

Проект Леоніда Шрайбікуса «Погляд АТО: 1000 облич» – це кілька десятків фото бійців, котрі повернулися на мирну територію після участі у бойових діях у зоні АТО. Вперше частина цих світлин була презентована ще на початку грудня із нагоди Дня волонтера.

  • Ці портрети були зняти на мирній території. Перші – ще 2014 року, – розповідає Леонід Шрайбікус. – Це своєрідна данина тим, хто на війні був і тим, хто там є зараз. А ще – певне виховання патріотичної молоді через такі світлини. Велика шана тим, хто поліг, захищаючи Україну, але також ми маємо шанувати тих, хто повернувся з війни живим.

Загалом на виставці буде розміщено фото Героїв з усієї країни, в тому числі – десантників 95 бригади, воїнів добровольчих батальйонів «Донбас», «Айдар», грузинського батальйону та інших підрозділів Збройних Сил України.

Фотовиставка, яка є соціальним проектом, передбачає створення календарів для бійців АТО із їхніми світлинами.

Відтак, на відкритті виставки будуть присутні вінницькі АТОвці, котрих Шрайбікус фотографував зовсім нещодавно.

А також – спецпризначенці з Вінниці, фото яких досі не було задіяно у проекті. Леонід Шрайбікус влаштує із ними зустріч та сфортографує бійців, щоб згодом і вони отримали календарі зі своїми світлинами та фото інших бійців.

Окрім того, у рамках відкриття виставки буде презентовано книгу про війну.

Леонід Шрайбікус

Леонід Шрайбікус зазначає, що планував завершити проект за рік, та він триває й досі.

  • Знаєте, де виставка завершиться? У Москві. Коли настане мир, – каже фотограф.

Адреса бібліотеки: вулиця Соборна, 70, третій поверх. Виставку можна буде відвідати щонайменше до 31 січня, та організатори прогнозують, що її може бути продовжено. Графік роботи бібліотеки: у будні 10:00 – 19:00, у вихідні – 10:00 – 18:00.

Вхід на виставку вільний. Контактна особа: Неля Войтюк. Додаткову інформацію можна отримати за номером (0432) 59-20-55. Курує виставку вінницька волонтерка Світлана Бевз.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору