× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Погана техніка: вінницький суд не зміг повністю дослідити докази у справі побиття іноземця педагогами. ФОТО

Сьогодні, 24 червня, розгляд по суті резонансної справи щодо побиття вінницькими вчителями іноземця, нарешті розпочався. Щоправда, не у повному обсязі. Зокрема сторони ознайомилися із записами показів потерпілих, а також переглянули відео, що були зняті на телефон свідка події. 

Проте з технічних причин суду так і не вдалося переглянути відео з камер відеонагляду з місця події – біля  “Макдональдсу” в центрі Вінниці. Також причиною не повного розгляду справи було завершення відведеного на розгляд процесуального часу (зокрема через усунення технічних неполадок безпосередньо під час засідання).

Нагадаємо, що йдеться про випадок, що стався у Вінниці минулого року на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці. Розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма. Нападниками виявилися нетверезі педагоги вінницьких освітніх закладів.

Сьогодні до суду з’явились обидва обвинувачених – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, їхні захисники Грицик та Литвинюк. Втім, не прийшов інший адвокат – Баришніков.

На фото: на передньому плані у білій сорочці – Віталій Чукавін, на другому плані у білій сорочці – адвокат Литвинюк

На фото: адвокат Грицик

Інтереси іншої сторони справи представляв адвокат Павлюк, втім інший адвокат, Шлапак, був відсутній. Як зазначалося, відсутні адвокати перебувають ” на процедурах”: обидва відсутніх заздалегідь повідомили про свою згоду на розгляд справи без них. Також до зали прийшли кілька активістів.

На фото: ліворуч – адвокат Павлюк, праворуч – прокурор Жолинський

Засідання розпочалось з того, що було заслухано свідчення потерпілих, допитаних слідчим суддею ще раніше. Першим заслухали покази потерпілого батька – Фераса Аль Хурані в записі. Однак колонки в залі суду надто спотворювали звук, а відтак було практично неможливо розчути свідчення, тож вирішили зробити технічну перерву та пошукати інші колонки.

Коли інші колонки були знайдені, засідання продовжилось. Втім і ця аудіотехніка не давала можливості розчути все, що говорить потерпілий. Відтак суд пообіцяв надати сторонам можливість прослухати записи показів окремо, в навушниках.

Нагадаємо, що раніше суд у справі також постійно відкладався через технічні причини: у попередні рази у вінницькому суді не встигали вчасно встановити камери відеоспостереження.

На записі Ферас Аль Хурані розповів про те, що конфлікт стався вночі й спричинений був тим, що один із нападників почав лаятися до неповнолітнього сина (також потерпілого), тож батько підійшов, аби заступитися й врешті нападники почали говорити про те, що в громадському місці курити заборонено. Розмова переросла у бійку, яку розпочав, зі слів Фераса, “чоловік нижчого зросту”, тобто Чукавін.

Під час демонстрації другого запису, де свої покази надавав син потерпілого, розчути та зрозуміти щось було ще важче (зокрема через нечітку вимову). Втім, коли окремі фрази були все ж зрозумілі, деякі з них викликали у підозрюваних посмішку – вочевидь, іноді через те, що хлопець не міг чітко сформулювати свою думку, та іноді – через абсурдність, на думку педагогів, тих чи інших тверджень. Зокрема, хлопець зазначив, що (йому чи батьку) було невідомо про те, що в громадських місцях заборонено курити.

Наступні продемонстровані відеозаписи були відзняті на мобільний телефон свідка. На них чутно розмову іноземця та педагогів. Останні постійно повторюють слова про те, що не можна курити, та починають бійку.

Зазначимо, що відео події було раніше викладене у мережу Інтернет. Розмова педагогів та іноземця є на відрізку відео, починаючи з 5:30. 

Після того, як були переглянуті ці відео, спробували переглянути запис з камер спостереження “Макдональдс”, біля якого й відбулася бійка. Втім, з незрозумілих причин, відео не відтворювалось.

     

Водночас, прокурор Жолинський звернувся до суду із клопотанням щодо обрання міри запобіжного заходу для Андрія Дзядика у вигляді домашнього арешту з 22:00 до 6:00 терміном на 60 діб. Зокрема прокурор мотивував своє прохання тим, що Дзядик не з’являвся на засідання раніше, не був присутній вдома під час минулого домашнього арешту та взагалі є ймовірність вчинення тиску на свідків, які ще мають надати свої покази в суді. Проте суддя відмовив у цьому клопотанні.

Врешті у зв’язку із тим, що процесуальний час для розгляду справи було вичерпано (й мав розпочатися розгляд вже іншої справи), а також оскільки всі матеріали справи мають бути розглянути всіма сторонами справи під час судового засідання, суд вирішив відкласти засідання на раніше визначену дату (11:00 1 липня) та усунути до того часу всі технічні несправності.

Нагадаємо, минулого разу, 11 квітня, судове засідання не відбулося через відсутність двох захисників обвинувачених, тож фактично розгляд справи без них міг мати ознаки порушення права обвинувачених на захист. Раніше засідання також довелося перенести, у зв’язку з відсутністю представника обвинувачення – прокурора Жолинського, та одного з обвинувачених – Чукавіна.

Наступні судові засідання по справі: 11:00 1 липня, 10:00 15 липня, 10:00 29 липня.

 

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці минулого року на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в матеріалі “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.

Фото автора та з архівів Vежі

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору