Поезія, музика та природа: вінничан запрошують на «Демидівські вихідні»

Неймовірні демидівські краєвиди, музика, поезія та постійне перебування у творчій атмосфері — саме таким обіцяє бути пятий «Демидівських вихідних».

Тут створювали атмосферу  «Очеретяний кіт», MORJ та інші, виникали нові фотопроекти та рядки поезії, саме в цьому місці зародився творчий проект поета Богдана Куценка та «Очеретяного кота». Місце, яке є своєрідною творчою резиденцією, знову запрошує всіх охочих відпочити від міської метушні на «Демидівські вихідні» 6-8 травня.

Це не фестиваль, на якому все чітко за графіком та доводиться щось обирати, а щось відкидати; це не подія, яка спокушає своїм лайн-апом — це місце, де у творчій атмосфері можна просто відпочити, насолодитись  краєвидами, скупатись в водоспаді, посидіти на краю городу та внутрішньо перезаважнажитись.

  • “Приблизно 2006 рік. Я мав вже неабиякий досвід у маленьких мандрівках містечками і селами Вінницької області. До цього часу виникло бажання купівлі хатинки у якійсь мальовничій місцині. Якось наш тодішній контрабасист Сергій Кірпічніков запросив мене до свого села Демидівка. Там було все, що треба: ліс, річка, горбочки, скелі, очерети, ще й до того – водоспад… Кілька років потому в моїй Демидівці проходили маленькі фестивалі на урвищі краю “очеретяного” городу, над велетенським полем очеретів, повз які несе свої води річка Рів” — говорить про виникнення своєрідної мистецької резиденції Роман Кріль із гурту «Очеретяний кіт».

В одному із імпровізованих інтервю на тлі річки Рів, Роман розповідає, що це місце, де завжди збираються друзі, знайомі, просто ті, хто побачив інформацію про «вихідні» в мережі.

  • Тут можна послухати музику в альтанці, на сцені, біля багаття, почути цікаву поезію та просто насолодитись краєвидами. До нас завжди приїздять друзі-музиканти, які близькі нам по духу, а ми намагаємось забезпечити їх якісним звуком. Також приїздять бійці з АТО, вони тут справді відновлюються, адже є можливість в компанії трішки відволіктись від війни, відновити сили.

Цього травня основною тематикою «Демидівських вихідних» є «Поезія+музика, музика+поезія». Одна із організаторок події Олександра Тарас, поділилась із VежА ідеєю виникнення саме такої тематики.

  • Кожного року «Демидівські вихідні» різнотематичні. На них завжди був присутній елемент поезії, але не в тому форматі, щоб цьому був присвячений цілий захід. По суті навіть спільний проект «котів» і Богдана Куценка народився в Демидівці. До того ж, «Очеретяний кіт» – учасники мистецького пленеру «Колір оксамиту» в Ізмаїлі, де вони познайомились та потоваришували із цікавими поетами, музикантами і художниками. Наприклад, з поетесою Владиславою Іл’їнською, яка приїде до нас на «вихідні», вони познайомились саме там.


Основною причиною, чому саме симбіоз поезії і музики стане ключовим аспектом мистецької програми «Демидівських вихідних» є те, що увага до змістовності та текстів — генеральна лінія творчості «Очеретяного кота». А так, як демидівська хата є їх творчою лабораторією, то вони, слідуючи своїм принципам, шукають якісних авторів та музику, яка є змістовною та характерною. 

Олександра також розповідає, що така увага не є чимось дивним, адже останнім часом зявилось багато проектів, де поєднується музика та поезія.

  • Анатолій Секретарьов, автор та композитор, говорить, що це, напевно, найскладніший жанр, який може бути. Причина в тому, що коли поєднуються ці дві творчих лінії, вони мають не тільки доповнювати одна одну, як дві складові, але і йти генеральними окремими лінями, тобто поезія має нести свій зміст, а музика – свій. А просто читати тексти під музику — не така проста річ, насправді.

Далі організаторка вже говорить більше про учасників. Серед них будуть:

Новий музично-поетичний проект на підтримку альбому RADIOисследования – Voloshyna&Bushiko (Київ)
Поезія – Влада Іл’їнська (Одеса)
Музично-поетичний експеримент – «Очеретяний кіт&Богдан Куценко» (Вінниця)
Поезія – Анатолій Секретарьов, музика – Володимир Войчишин (Вінниця)
Арт-виставка, перформанс – Вікторія Грозивчак (Одеса)
Фотопроект – Олег Усатюк (Вінниця)
Музика – «Очеретяний кіт» – чумацька вечірка

Всі ці люди є близькими по духу «котам», а деякі – наприклад, Костянтин Бушинський – був одним із засновників гурту. Разом із поетесою Катериною Волошиною вони презентують свій новий проект та альбом, який вже встигли показати у різних містах України.

  • На відкритті сезону в Демидівці, зустрінуться поети та музиканти з різних міст, серед них вінницький автор, маестро слова і композитор Анатолій Секретарьов презентуватиме свій проект із Володимиром Войчишиним, який ще ніхто не бачив, та не чув, – розповідає Олександра Тарас.

Організатори говорять, що «Демидівські вихідні» – це атмосфера перезавантаження, відпочинку від міста, духовного наповнення, де відсутня метушня. А для всіх охочих відчути природньо легку атмосферу села у поверненні до фольклору та нашого українського коріння «Очеретяний кіт» запрошує на «чумацьку вечірку», яка відбудеться 8 травня.

Тут навіть сама природа – частина перформансів,  і те, що їх щонайкраще доповнює. Тут панує ненапряжна атмосфера, відсутня будь-яка метушня. Ввечері завжди концерт, а так часто виникають самі імпровізовані виступи впродовж дня, – говорить Олександра Тарас.

Щодо організаційних моментів, то Олександра розповіла, що цього року вони бронюватимуть за кожним місце, щоб якось налагодити організаційні питання. Звичайно, тут потрібно бути готовим, що спати доведеться  на горищі або в наметі.

Що потрібно мати з собою:

туристичний набір (кружка-ложка-миска),
спальник+каремат,
теплий одяг (дощовик),
гарний, позитивний настрій)

Організаційний внесок:
– 350грн/3 дні по передплаті (передплата діє до 1.05 включно),
– 400грн/3 дні на місці,
– 150грн/день
(проживання, харчування, краєвиди, пригоди),

Охочі потрапити на «Демидівські вихідні» мають обов’язково зголоситися по телефону та зарезервувати місце:
0679471484 – Микола – 0639985257
0986443690 – Олександра – 0939844081
0630608792 – Роман – 0974423737

Фото: Олег Усатюк,В’ячеслав Білоус, Дмитро Томсон та Світлана Чуруброва надані Олександрою Тарас

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору