× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Подвійне сальто і віра в перемогу: у Вінниці розпочався Чемпіонат України зі спортивної акробатики. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні у Вінниці розпочався Чемпіонат України зі спортивної акробатики. Учасники, які готувались до цієї події щодня протягом місяця, в разі перемоги мають шанси поїхати на світовий чемпіонат до Бельгії.

Більше сотні молодих дівчат і хлопців розминаються, перекидаються жартами і зовсім трохи нервують. Лунає фонова музика, вказівки тренерів та гул голосів уболівальників. Так у приміщенні спортивного комплексу “Авангард” розпочинався Чемпіонат України зі спортивної акробатики.

Як розповіла заслужена тренерка України Олена Ковальчук, підготовка до таких змагань зазвичай триває близько місяця. Спортсмени та спортсменки тренуються кожного дня.

 – Тренування щоденні, інших варіантів немає. Це дуже важка робота і не кожна дитина витримує. Якщо взяти групи початкової підготовки, то там дуже багато дітей. Коли ми доходимо до високого рівня тренувань, то частина з них відсіюється, – розповідає Олена Ковальчук.

На цьому чемпіонаті виступатиме три змішаних пари, які тренує пані Олена.

 – Десь за місяць до сьогоднішніх змагань ми розпочали відточувати програму. Це все потрібно щоб показати найкращий результат вже на чемпіонаті світу. Сьогодні може не бути ідеальної форми. Це нормальне явище, тому що, якщо сьогодні буде ідеальний пік форми, то пізніше буде спад. Це, як то кажуть, до ворожки не ходи, – додає тренерка.

Іван Кожинець та Микола Земляний виступають в парі. Сьогодні вони мають нагоду перевірити себе та довести усім, що довгі місяці важких тренувань не були марними.

  • Тренування займає десь 4-5 годин на день. Там ми шліфуємо наші елементи багато разів і саму композицію відпрацьовуємо, – розповідає Іван.

На таких змаганнях хлопці виступають вже з 2014 року. Переважно це місцеві змагання та чемпіонати України. Кілька разів устигли побувати і на подіях світового рівня. Під час останніх таких змагань зайняли третє місце. Наперед вони намагаються не загадувати і кажуть, що їхній результат на цьому чемпіонаті повністю залежить від майбутнього виступу.  

Чемпіонат світу відбуватиметься в квітні у Бельгії. Туди зможуть потрапити по двоє спортсменів та спортсменок з кожної категорії. Загалом категорій п’ять. Змагання у Вінниці триватимуть протягом трьох днів. За цей час близько 120 учасників з усієї країни викладатимуться на повну, щоб мати змогу потрапити на світові змагання зі спортивної акробатики.

Читайте також: Над Бугом знову «засяяли зірки»: Вінниця приймає міжнародні змагання з акробатики

Фото Андрія Завертаного

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору