× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Подовжені тролейбуси, очищення річки водоростями та освітлення вулиці: зареєстровано нові петиції від вінничан

Вчора, 15 серпня, на сайті публічних звернень з’явилося одразу три петиції. Проголосувати за них можна буде до кінця місяця.

Перша петиція стосується очищення річки Південний Буг за допомогою водорості хлорела. Її автор, Віктор Самойлов, стверджує, що з року в рiк рiчка стає все більше забрудненою, а відтак пропонує очистити її за допомогою спеціальної суспензії, яка містить одноклітинні водорості хлорела, як це зробили у 2017 році в Горішніх Плавнях Полтавської області.

– Якщо робити це регулярно, водойма буде захищена від неконтрольованого розмноження синьо-зелених водоростей, які змінюють колір води, роблять її мутною, в’язкою, з неприємним запахом, – зазначив автор петиції.

Серед інших переваг очищення водойми за допомогою водорості Віктор Самойлов назвав:

1) збагачення води киснем і запобігання замору риби;

2) сприяння розвитку планктону, який є кормом для риб;

3) зменшення енерговитрат при очищенні води для центрального водопостачання міста;

4) покращення загального екологічного стану водойми.

Іншу петицію подала Олена Павловська, яка просить встановити прилади вуличного освітлення на вулиці Трамвайній вздовж будинку №2-а по провулку Середньому та №30 по вулиці Заболотного.

Жінка скаржиться на те, що “відсутність освітлення у вечірні та нічні години загострює криміногенну ситуацію в кварталі”, а також “унеможливлює проїзд розбитою дорогою, підвищує аварійну небезпеку, що може призвести шкоди життю мешканців та особистому транспорту”.

А автор третьої петиції просить замінити старі тролейбуси маршруту №5 на нові і подовжені, “щоб люди не штовхалися, а кондуктор міг пройти між ними, не притискаючи інших до стінки”.

– Подорожуючи в тролейбусному транспорті по маршруту №5 отримуєш великий стрес, оскільки цей шлях найбільш затребуваний, – написав Олександр Журбенко. – Часто їдеш, відчуваючи себе як риба в консервній банці, і не раз людям ставало погано від таких поїздок. Багато гостей міста стороною обходять цей номер… Тролейбус незамінний в сучасному місті, просто його потрібно зробити зручним.

За петиції можна проголосувати до 31 серпня. Щоб потрапити на розгляд міської влади, кожна з них має набрати щонайменше 350 голосів.

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору