Подарунки від сусідів: Польща передала обладнання вінницькому «Центру матері та дитини»

11 тисяч доларів, 140 євро, 500 гривень та медичне обладнання – із такими подарунками сьогодні, 4 липня, завітав до Вінницької міської лікарні «Центр матері та дитини» Бартоломей Бабуська – Почесний Консул України в місті Тарнув Республіки Польща.

Відтепер лікарня матиме два інфузомати – обладнання для відділення інтенсивної терапії, яке використовується для реанімування недоношених дітей та їхніх матерів. Також польська делегація передала дифібрилятор з монітором, який застосовуватиметься для відновлення нормальної роботи серцево-судинної системи у екстрених випадках.

 

Усе передане обладнання запустять у роботу вже сьогодні. Бартоломей Бабуська розповів, що збирали кошти разом із спонсором, польсько-українським товариством «Барлінек інвест», а ось обладнання подарувала вінничанам лікарня міста Тарнув.

Головний лікар Центру Володимир Присяжнюк, розповів про захід, під час якого були зібрані благодійні кошти.

  • 17 лютого у польському містечку Тарнув відбувся благодійний аукціон під патронатом Посольства Польщі, мера міста Тарнува і під особистим контролем Бартоломея Бабуськи, який є головним ініціатором події.

У свою чергу польський посол розповів, що благодійному заході взяло участь близько трьох сотень людей.

  • Ми зібрали 11 тисяч доларів із метою передати цю суму на лікарню у Вінниці, але це є лише однією частиною. Ще одна партія подарунків – від Тарнувської лікарні, яка долучилась до акції та подарувала обладнання, частину із якого ми й передали лікарні.

Окрім того, як зазначив Бартоломей Бабуська, до кінця серпня до цієї ж лікарні доставлять апарат ультразвукової діагностики із кардіологічним датчиком, який використовуватимуться для діагностики у педіатрії, а також – кювези.

  • Це все звичайно – кошти та обладнання, та в основному така акція – прояв від серця громадян Польщі, які вирішили прийти і допомогти Вінниці. Тарнув обрав саме Вінницю, бо це є його містом-побратимом. Та найбільшим спонсором цього є «Барлінек-Інвест».

У свою чергу керівник «Барлінек-Інвест» Вініціуш Іванські вибачився за «його українсько-російську» та коротко відповів:

  • Я радий, що ми змогли допомогти там, де це потрібно, де зароджується головне – життя. І варто розуміти, що ця лікарня – не єдина, кому допомагає Польське консульство, бо я знаю випадки допомоги військовим шпиталям у Харкові. Що ще я можу сказати?

Відтак Бартоломей Бабуська передав кошти – 11 тисяч доларів, 140 євро, 500 гривень – головному лікарю міської лікарні «Центр матері та дитини». Просто – у звичайному конверті.

 

У відповідь Володимир Присяжнюк вручив подяки пану Бартоломею та директору «Барлінек Інвест» пану Вініціушу.

  

  • Наш мер, Сергій Моргунов, взяти безпосередню участь у аукціоні не зміг, але передав на нього лот, який було продано за найвищу ціну – старовинну ікону за 2 600 доларів, – пояснив Володимир Присяжнюк і вручив подяку заступнику міського голови Галині Якубович, яка згодом має передати її меру.

У свою чергу чиновниця подякувала спонсором та наголосила:

  • Польський «Барлінек інвест» є постійним меценатом у Вінниці і став нам уже рідним. Ось вони інвестують створення понад 300 робочих місць, де працюють вінничани. Відтак, хай ніхто не ображається, але ми вважаємо підприємство більш українським, аніж польським.

Фото Андрія Завертаного

       

  

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору