× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Подарунки на Миколая і підписка на газету: як на Вінниччині “задобрюють” виборців. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 27 грудня Громадянська мережа ОПОРА у Вінниці презентували результати моніторингу активності місцевих політиків напередодні офіційного старту виборчої кампанії на посаду Президента України.

Як зазначають в ОПОРІ, спостерігачі “зафіксували візити до регіону потенційних кандидатів, політичну “благодійність”, зовнішню рекламу, матеріали з ознаками замовності та чорний піар у ЗМІ”.

Не обійшлося і без випадків непрямої агітації: так, політики, депутати й вірогідні кандидати не гребували роздачею різних подарунків та благ, прозоро натякаючи, у зв’язку з чим така щедрість.

Як повідомила комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА Галина Сегеда, факти роздачі подарунків дорослим та дітям зафіксовані як від представників “Батьківщини” (зокрема Олегом Мейдичем в Гайсинському та Іллінецькому районах), так і депутатами БПП. А депутатка Людмила Головашич з “Батьківщини” роздавала фрукти та подарунки в “рідному” 17-му окрузі. Подібні інциденти траплялися за участі партійці “Радикальної партії” Олега Ляшка.

Крім того спостерігачі зазначили, що набирають активність і народні депутати: так, нардеп Микола Кучер від БПП влаштовує свята для малечі, організовуючи виступи артистів Вінницької обласної філармонії ім. М.Д.Леонтовича, зазначаючи, що це робиться конкретно для його округу. А партійці “Самопомочі” на Вінниччині влаштовують “брендові” тренінги з домоуправління, навчання літніх людей комп’ютерної грамотності тощо.

Одним з найцікавіших є “кейс” обласної депутатки, а за сумісництвом – очільниці газети “33 канал” Тетяни Редько. Обранка влаштовувала цілі вікторини, де виграшем була підписка на газету “33 канал”, а також особисто дарувала підписку людям, зазначаючи, що “наступного року ми маємо зробити правильний вибір”.

Під час прес конференції ОПОРА також представила майбутнього громадського омбудсмена з виборчих прав у Вінницькій області Тараса Коваля.

Юрист з понад 20-річним стажем, він має досвід супроводу виборчих кампаній протягом всіх років незалежності. За словами чоловіка, попри це він є “політично нейтральним”. Головною функцією омбудсмена стане захист виборчих прав: як активних так і пасивних. Омбудсмен буде працювати в системі ОПОРИ разом із спостерігачами та радниками, відстежуватиме слідство у кримінальних проваджень щодо порушення виборчого законодавства, а також триматиме комунікацію з поліцією з метою доведення цих справ до суду і завершення їх розгляду в суді.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору