× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Поблизу Ладижина встановили меморіал розстріляним під час Другої світової війни

На Вінниччині встановили пам’ятний знак на місці масового розстрілу євреїв. Офіційне відкриття запланували на вересень.

Поблизу Ладижина активісти облаштували меморіал “Кривавий яр”, повідомляє ресурс L’News. Гранітну плиту із написом “Тут покояться безвинно страчені люди у 1941 році” встановили на камені на згадку про розстріл на цьому місці двох тисяч місцевих жителів у роки Другої світової війни, більшість з яких були євреями.

Зазначають, що меморіал вийшов скромним через брак коштів та особливість обраного місця, а сам етап підготовки та проведення робіт розтягнувся майже на 20 років. Лише минулого року за ініціативи місцевих громадських організацій “Ладижинська громадська рада” та історичного клубу “Гіпаніс” розпочалось облаштування меморіалу.

– До цього багато років звертались до влади, отримували відписки, в 2011 році виконком навіть виніс рішення про відмову у встановленні пам’ятного знаку єврейським жителям міста Ладижин. Саме тому вирішили більше не апелювати до влади. Ми ніколи не будемо мати мабутнього, доки не віддамо всі борги перед минулим, – зазначив в своєму дописі на Facebook один із ініціаторів встанволення пам’ятного знаку Андрій Скакодуб.

Офіційне відкриття пам’ятного знаку запланували на дев’яте вересня – день 78-ї річниці розстрілів поблизу Ладижина.

Фото із соціальних мереж

 

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору