Побачити село у місті: у Вінниці презентують Стіну

Цієї суботи, 24 червня, у Вінниці на Європейській площі відбудеться незвичний для міста захід – публічний день-презентація села, що має назву Стіна.

Населений пункт, розташований у Томашпільському районі Вінницької області, ще у 16-17 століттях був густонаселеним містечком з добре укріпленою фортецею, міцними мурами та жвавою торгівлею, як повідомляє організатор презентації.

Відтак, про Стіну протягом року збирали інформацію волонтери з України, Австрії, Франції, Італії та Польщі.

Під час презентації можна буде дізнатись цікаві історичні факти та легенди про цей населений пункт, познайомитись із культурою та звичаями, почути унікальні аудіозаписи та побачити відео, відзняте іноземними волонтерами.

Окрім того, ансамбль «Русавочка» виконає для глядачів пісні, які відомі тільки у Стіні. Також для гостей заходу будуть організовані майстер-класи та тематична фотовиставка.

Як кажуть організатори дня-презентації, цей захід має закласти традицію популяризації сіл і містечок Вінниччини серед міського населення, що дасть змогу промоції громад в період реформи децентралізації.

Також волонтери «Корпусу Миру» розкажуть вінничанам про екологічний центр, який зараз створюється в Стіні організацією «Наше Поділля» і на базі якого відбувається обмін досвідом та поглядами на екологію міської та сільської молоді (екологічне будівництво, поводження з побутовими відходами в умовах сільської місцевості тощо).

Проект втілений при підтримці департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, програми «ERAZMUS+», місцевих партнерів організації «Пангея Ультима», місцевих жителів Стіни, Вінницького прес-клубу.

Презентація відбудеться на Європейській площі 24 червня. Початок – о 14:00.

Фото – rajina.livejournal

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору