“По-новому живуть тепер Вінничани”: в Мережі показали кінохроніку Вінниці 1948 року. ВІДЕО

“Центр історії Вінниці” опублікував на власній сторінці у Фейсбук кінохроніку життя повоєнної Вінниці – чорно-біле відео виробництва 1948-го року.

Відео, створене киянами 69 років тому, триває понад шість хвилин. У кінохроніці показана Вінниця, відбудована через три роки по завершенню Другої світової війни на теренах України. Диктор зі специфічною тогочасною фонетикою розповідає про “щасливе життя українського селянства”, а також про нові будівництва у Вінниці: створення споруди міського театру, будівництво суперфосфатного заводу та інших промислових об’єктів.

Окрема частина кіножурналу присвячена Центральному міському парку ім. Горького: на відео показані тогочасні атракціони та алеї в парку та навіть вечірню ілюмінацію. Диктор зазначає, що цей парк був створений методом народної будови.

This slideshow requires JavaScript.

Саме відео вперше з минулого століття було продемонстроване у Вінниці під час відзначення 90-ої річниці від дня створення музею ім. Коцюбинського. Презентуючи кінохроніку, голова Центру історії Вінниці Олександр Федоришен зазначив, що це – подарунок музею на честь його ювілею. Окрім того, на заході також показали вінницьку кінохроніку ще й 1927 року: саме коли відкривали музей Коцюбинського:

Читайте також: Унікальну кінохроніку Вінниці 1927 року показали на ювілеї музею Коцюбинського. ФОТО, ВІДЕО

Центр історії Вінниці зазначає, що має намір щопятниці демонструвати на власній сторінці подібні відео в рамках рубрики #fridaymovie

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору