× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

По 200 гривень за голос: на Вінниччині зафіксовано підкуп виборців

На Вінниччині було зафіксовано факт підкупу виборців. За інформацією поліції, 170 громадян отримали за свої голоси по 200 гривень. Нині “копи” вилучили та досліджують зошити, в яких записано перелік таких осіб, а також вирішують питання щодо відкриття кримінального провадження. 

Про це сьогодні, 21 липня, повідомив під час прес-конференції виконуючий обов’язки керівника поліції Вінниччини Руслан Мороз. Інформуючи про перебіг подій, правоохоронець зауважив, що загалом грубих порушень виборчого процесу на території області немає, водночас всі повідомлення про можливі правопорушення, котрих станом на зараз є 23, ретельно перевіряються.

Окремо Руслан Мороз зупинився на випадку, що станом на зараз можна назвати найбільш суттєвим порушенням виборчого процесу. За попередньою інформацією, що надійшла до поліції сьогодні, виборці у Погребищенському районі за свій “голос” отримували по 200 гривень.

– По Погребищенському району зараз працює слідчо-оперативна група. Нам повідомили щодо підкупу мешканців по 18-му округу, які 18 числа (липня – авт.) отримали по 200 гривень – приблизно 170 мешканців – і на сьогоднішній день вони повинні були виходити з дільниць і розписуватись за те, що вони проголосували саме за того кандидата, – говорить Руслан Мороз. – Група ( слідчо-оперативна  – авт.) зараз перевіряє журнали, зошити, в яких велися ці записи. Вони вилучені, проводиться подальша перевірка.

Нині жінка, яка збирала підписи для підтвердження того, що люди проголосували за зазначеного кандидата, затримана та надає покази слідчим. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Також Руслан Мороз прокоментував інформацію, яка поширювалася у соціальних мережах щодо організованих виїздів на дільниці груп осіб. Поліціянт зауважив, що поки з цього приводу не було зафіксовано жодних правопорушень. Зокрема було з’ясовано, що одна з груп, яку справді організовано доставляли на виборчі дільниці (11 округ) – це мешканці Вінницьких Хуторів, яких голова селищної ради під час кожних виборів просто доставляє на дільниці для голосування та відвозить людей назад. “Жодних порушень не підтверджується”.

Також Руслан Мороз прокоментував інформацію, що також поширювалась соцмережами, про нібито два автобуси, в яких перебувають чоловіки спортивної статури, за деякою інформацією озброєні. “Все перевіряється. Перевірили, в двох випадках виявилося їхали люди не озброєні, і не автобусами, а двома легковими автомобілями, їхали для супроводження сільгосппродукції на склади, але ніякі не “тітушки” двома автобусами. Занадто багато неправдивої інформації надходить, можливо тому, що люди, можливо, не завжди до кінця перевіряють інформацію і повідомляють зразу” – зазначив Руслан Мороз.

Також до поліції надходять повідомлення про незаконну агітацію, видачу бюлетенів без паспорта, підкуп виборців, розміщення агітаційних плакатів та щитів, спроба винести бюлетень та інші можливі правопорушення виборчого процесу. “Вся інформація перевіряється, поліцейські продовжують забезпечувати правопорядок на виборчих дільницях і нестимуть службу до закінчення підрахунку голосів та передачі виборчої документації до окружних виборчих комісій” – запевняють правоохоронці.

Зазначимо, що під час позачергових виборів народних депутатів 21 липня правопорядок забезпечують п’ять тисяч працівників поліції, Національної гвардії та ДСНС. До цього числа увійдуть також групи реагування патрульної поліції та слідчо-оперативні групи, які нестимуть службу цілодобово.

Також Служба безпеки України закликає мешканців та гостей Вінницької області бути особливо пильними та повідомляти правоохоронців про порушення виборчого процесу.

Ілюстративне фото – Укрінформ

Читайте також: Парламентські вибори 2019: інформаційний марафон. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Читайте також: У День тиші на Вінниччині зафіксували 29 повідомлень про здійснення передвиборної агітації

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору