«Пласт» приніс до Вінниці Вифлеємський вогонь миру. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 26 грудня рівно о 18:00 на Майдані Незалежності перед будівлею вінницької міськради “пластуни” передали громаді міста Вифлеємський вогонь миру.

Юні та зовсім маленькі скаути зібралися на Майдані ще за півгодини до початку церемонії. За хвилину до шостої, “пластуни” двома невеликими колонами рушили до ґанку будівлі міськвиконкому: там їх чекали міські чиновники на чолі із заступником міського голови Галиною Якубович.

Юні активісти передали пані Галині лампадку з вогнем миру: її привезли з Вифлеєму до Європи, і за тим скаути рознесли вогонь по всьому континенту. Сьогодні він потрапив і до Вінниці.

Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва.

Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд.
Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.

Вікіпедія

“Ми прагнемо, аби кожен вінничанин запалив у себе вдома цей вогник, аби він постійно горів у наших оселях, зберігаючи там мир і дарував бажання творити добро”, – сказала представниця української скаутської організації Вероніка Бабич.

За тим лампадку з вогнем активісти занесли в хол міської ради: тут він стоятиме до 15 січня, аби всі містяни змогли запалити від нього власні лампадки або свічки, і принести у свої домівки.

“Наша місія триває: зараз ми відвеземо цей вогонь до вінницьких лікарень та сиротинців, а завтра плануємо відвідати місцеву поліцію”, – сказала наостанок Вероніка Бабич.

Фото Андрія Завертаного

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією