× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Підозрюваного у вбивстві сім’ї в “Академічному” судитимуть в закритому режимі

Анатолія Мальця, підозрюваного в резонансному вбивстві власної сім’ї напередодні Нового року в районі “Академічний” вирішили судити судом присяжних та в закритому режимі. 

Як ідеться в повідомленні Вінницького міського суду, “в судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних. В свою чергу, його захисник подав клопотання про розгляд даної справи в закритому судовому засіданні, пояснивши це тим, що в судовому засіданні можуть бути розголошенні відомості про особисте та сімейне життя обвинуваченого чи обставини, які принижують його гідність”. Як ідеться на сайті суду, сторона обвинувачення та потерпілі не заперечували проти таких клопотань.

Підозрюваний Анатолій Малець

Відтак суд задовольнив ці клопотання, пояснивши це тим, що “під час судового розгляду будуть досліджуватися відомості про сімейне та особисте життя обвинуваченого, розголошення яких можуть порушити його конституційні права на недоторканість особистого та сімейного життя”. Також повідомляється, що підозрюваному продовжено тримання під вартою ще на 60 діб.

Згідно з ч.4 ст. 27 Кримінального процесуального кодексу України, кримінальне провадження у закритому судовому засіданні суд здійснює з додержанням правил судочинства, передбачених цим Кодексом. На судовому розгляді в закритому судовому засіданні можуть бути присутні лише сторони та інші учасники кримінального провадження.

Згідно зі ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, закріплено, що судове рішення проголошується публічно, але преса і публіка можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах моралі, громадського порядку чи національної безпеки в демократичному суспільстві, якщо того вимагають інтереси неповнолітніх або захист приватного життя сторін, або – тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, – коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя.

Нагадаємо, що йдеться про злочин, який стався у Вінниці 31 грудня минулого року, коли у власній квартирі вбили двох жінок та двох дітей. У вбивстві родини підозрюють 30-річного Анатолія Мальця.

31 грудня близько 15 години до поліції від диспетчера швидкої допомоги надійшло повідомлення, що в квартирі у Вінниці виявлено без ознак життя дві жінки та хлопчика. Медиків викликав вінничанин, який повідомив, що знайшов у своїй квартирі мертвими 63-річну матір, 30-річну дружину та 7-річного сина. Лікарі швидкої медичної допомоги підтвердили смерть трьох людей. Також в квартирі перебувала трирічна дівчинка, її з важкими травмами голови госпіталізували. Пізніше з’явилась інформація про те, що лікарям не вдалося врятувати дитину. Травми виявились несумісними з життям і під час надання медичної допомоги дівчинка померла у лікарні. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство кількох людей). За це передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору