× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Підопічні будинку престарілих на Вінниччині понад рік не можуть вийти на вулицю

Підопічні будинку престарілих, що в Тиврівському районі на Вінниччині, понад рік не можуть потрапити на свіже повітря. Через розташування житлових кімнат на другому поверсі закладу, на який ведуть дві секції крутих необлаштованих сходів, вони не можуть вийти на вулицю. 

Про це йдеться у повідомленні Уповноваженого з прав людини, опублікованому 9 вересня. Так, Уповноважений повідомляє, що “у відділенні, розрахованому на 30 осіб, на постійній основі проживають 22 підопічні, з яких 6 лежачих, серед них – 5 осіб з інвалідністю І та ІІ групи…

Підопічні проживають у кімнатах по 2-4 особи, які облаштовані меблями. В усіх кімнатах встановлені умивальники, проте вода до них не підведена з часу відкриття закладу. На всіх підопічних у санвузлі встановлено одну душову кабіну, один умивальник та один роздільний санвузол. Підопічні забезпечені постільною білизною, одягом. Для них організовано чотириразове харчування. Скарг на умови проживання у підопічних немає“.

“Водночас право на достатній життєвий рівень у повному обсязі адміністрацією терцентру не забезпечено. Через розміщення житлових кімнат на другому поверсі закладу, на який ведуть дві секції крутих необлаштованих сходів, підопічні не мають можливості бувати на свіжому повітрі. Під час спілкування моніторів з підопічними з’ясувалося, що деякі з них рік і більше не були на вулиці”, – йдеться у повідомленні.

Також Уповноважений повідомляє, що “медична допомога підопічним надається лікарем сімейної медицини та медичною сестрою, проте ліцензії на здійснення медичної практики заклад не має. У деяких медичних картках останні записи датовані 2017-2018 роками. Виявлено медичні препарати з простроченим терміном, продукти харчування зберігались з порушенням температурного режиму. За результатами візиту готується звіт з відповідними рекомендаціями щодо усунення недоліків”.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору