Три гривні за кіло: під Вінницею платитимуть за знищену амброзію

Безстрокова акція боротьби з шкідливою рослиною в Якушинецькій сільській громаді стартувала кілька днів тому.

Ініціатор такої ідеї – сільський голова Василь Романюк, який з власної кишені платитиме жителям громади за викорчовування амброзії три гривні за кілограм.

  • Я був на півдні України, де зараз біда з амброзією – люди вже не знають як з нею боротися. Однак згадували в розмовах, що колись у сільских радах купували амброзію, але тоді її було мало і ніхто на те уваги не звертав, – каже голова громади. – Коли повернувся з півдня, то подивився, що і в нас її чимало позасіювалося. Тому й ініціював боротьбу з амброзією в такий спосіб.

Спільно із сільською Муніципальною поліцією (до речі, першою в країні) у сільраді хочуть також інформувати мешканців Якушинецької ОТГ про шкідливість рослини та як правильно з нею боротися.

  • Амброзію навіть хімія не бере, тільки з корінням треба виривати, – наголошує пан Романюк.

А прийматимуть амброзію у пункті прийому вторинної сировини, поруч сільської ради. Та поки ще ніхто не приносив викорчуваний бур’ян до пункту прийому.

Амброзію відносять до карантинних бур’янів з високою алергенною властивістю. Вона швидко розповсюджується, стійка та невибаглива до будь-яких умов, тому вимагає чималих зусиль у боротьбі з нею. До речі, родом вона із Північної Америки, завезена до Європи у  XIX столітті. Однак нині вона зустрічається в різних регіонах, зокрема північних. Наприклад, екологи таку експансію амброзією пояснюють кліматичним потеплінням.

Фото img.lisky.org.ua, dp.consumer.gov.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору