× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Під час розкопок на території Мурів у Вінниці археологи знайшли скелет людини. ФОТОРЕПОРТАЖ

18 липня, під час проведення археологічних розкопок на території комплексу Мури у Вінниці, дослідники знайшли скелет людини.

За попередньою версією, він належить чоловіку. Скелет знаходився на невеликий глибині, – біля 70 сантиметрів від поверхні. Археологи поки що відкопали лише хребет, ребра і таз покійного. Дощ не дав провести розкопки далі: їх планують продовжити 19 липня і шукатимуть кістки ніг і череп, фрагменти якого уже є.

За словами старшого наукового співробітник інституту археології НАН України, кандидата історичних наук Лариси Виногродської, яка у Мурах проводить розкопки разом з студентами ВДПУ ім.М.Коцюбинського і ДонНУ імені В. Стуса – знахідка ця незвичайна.

– Я сорок років займаюсь розкопками, причому і розкопками поховань, але таке бачу вперше. Справа в тому, що кістки цього скелета зв’язані між собою… мідним дротом. Це, можливо був якийсь медичний експонат, який демонстрували у якомусь навчальному закладі, цілком можливо, що в місцевих гімназіях кінця 19, початку 20 століття.

В той період була така практика, що людина перед тим як померти, писала заповіт, що дозволяє використовувати його останки в медичних цілях. Бо тут ми бачимо і металевий штир, який прикріплено до скелета. А потмоу, очевидно кістяк заховали, чи поховали, можливо просто викинули. Я зв’яжусь зі своїми київськими колегами-антропологами, можливо вони зацікавляться знахідкою і візьмуться з’ясувати, що це за техніка – перев’язувати кістки дротом і який це може бути період, – розповіла Лариса Виногродська.

Нагадаємо, що раніше на цьому ж місці археологи знайшли старовинний камін і торгові пломби.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Сергій Стриж

Поділитись публікацією
Вгору