× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Перший Президент, якому готові подякувати”: у Вінниці відбулась акція на підтримку Порошенка. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 22 квітня, у Вінниці відбулася акція під назвою “Дякую”, під час якої понад сім десятків вінничан прийшли на Майдан Небесної Сотні, щоб висловити підтримку та подякувати діючому Президенту України Петру Порошенку “за все, що він зробив за час свого президентства”. 

Заклик вийти на таку акцію раніше у соцмережах поширили вінничани Юрій Степанець та Наталія Болховська, які принесли на площу “вільний мікрофон” із українським прапором.

 

      

Степанець розповів журналістам Vежі, що побачив подібну ініціативу в Києві, після чого вирішив, що буде доречним зробити подібну акцію вдячності й у Вінниці. Водночас, активіст каже, що про ідеалізацію образу діючого Президента не йдеться.

– Ми всі тут розумні люди, ми розуміємо, що не все було добре, були прорахунки, ми не ідеалізуємо нікого, – каже Степанець. – І тим не менш, нам не соромно за всі ці роки за цього Президента, і йому справді є за що подякувати.

Зокрема до головних позитивних результатів Степанець відніс безвізовий режим, децентралізацію та те, що “лінія фронту не посунулась далі”. До негативного активіст відніс кадрову політику Президента. Також Степанець та багато інших активістів наголосили, що нині про якийсь активний опір результатам виборів, наприклад протестні акції не йдеться. “Щонайменше можемо пообіцяти, що за новим Президентом стежитимемо не менш прискіпливо” – кажуть учасники заходу.

     

Близько 18:15 до “вільного мікрофону” почали підходити люди, які розповідали, за що вони вдячні Порошенку. Однією з головних тез було те, що “Президент врятував країну в умовах війни”, дехто казав, що “це перший Президент, якому готові дякувати”.

Спікерів було понад два десятки. Зокрема й жінка, яка розповіла про те, що вона є вдовою загиблого в АТО бійця. Вона сказала, що вдячна Президенту за те, що “тут не чутно пострілів, не чутно війну, діти тут можуть гратися”. “Ми п’ять років боролися. Наша боротьба не закінчена, треба боротися далі за всі ті цінності” – додала жінка.

Багато активістів були дуже емоційними, деякі жінки плакали. Люди віталися між собою, називаючи одне одного “порохоботами” та вигукуючи патріотичні гасла. Молодий юнак, який також вийшов до “вільного мікрофону”, сказав, що “мені б хотілося б пожити в гарній європейській країні”. На завершення акції учасники акції заспівали Гімн України та наголосили, що “мають надію, що Україну буде збережено”.

Як передає кореспондент Vежі з Києва, аналогічна акція в ці хвилини триває на вулиці Банковій під стінами Адміністрації Президента. На площі до Адміністрації прийшли тисячі людей, вони принесли з собою національні прапори та плакати зі словами “Дякую”.

   

Через кілька хвилин після почату акції до людей вийшов Петро Порошенко і подякував за підтримку і закликав “ніколи не здаватися”. У Відповідь люди почали скандувати “Дякуємо!” та “Найкращий”.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору