× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Перший етап створення автоматизованої системи керування дорожнім рухом у Вінниці можуть завершити до кінця року

Для забезпечення управління транспортними потоками, керування дорожньою безпекою та керування в особливих ситуаціях у місті планують створити автоматизовану систему керування дорожнім рухом (АСКДР).

Про це йдеться у проекті рішення «Про затвердження Програми цифрового розвитку на 2018-2022 роки», що винесена на розгляд депутатів наступної сесії ВМР, яка відбудеться 28 вересня.

Як зазначено у проекті рішення, головним завданням проекту “Автоматизована система керування дорожнім рухом” є підвищення ефективності керування дорожнім рухом завдяки впровадженим інтелектуальним компонентам транспортних систем.

Йдеться зокрема про функцію «зеленої вулиці» для транспорту загального користування, що дозволить підвищити середню швидкість руху громадського транспорту у Вінниці на 15-20%, усунути до 20% заторів без будівництва нових і реконструкції існуючих транспортних розв’язок.

Також у проекті рішення зазначено, що система дасть змогу забезпечити організований проїзд для машин швидкої допомоги, транспорту аварійно-диспетчерських служб, іншого спецтранспорту. Функціонування АСКДР сприятиме зниженню аварійності на дорогах.

Реалізація проекту передбачає будівництво та реконструкцію ліній зв’язку з подальшим встановленням відповідного світлофорного, відео- та іншого обладнання, програмного забезпечення.

Нині триває виконання першого етапу робітоб’єднання світлофорних об’єктів у єдину мережу, що дозволить здійснювати управління ними та обслуговування. Наразі побудовано орієнтовно 32 кілометри оптичної мережі по кабельній каналізації ПАТ «Укртелеком», створено 33 комутаційних вузла зв’язку. Завершення будівництва магістральних волоконно-оптичних ліній зв’язку та налагодження безперебійної роботи (відмовостійкості) зазначеної мережі передбачено здійснити до кінця 2018 року.

Другим етапом робіт заплановано реалізувати заходи впровадження АСКДР з забезпеченням можливостей «зеленої вулиці» від вул. Київської через вул. Брацлавську та вул. Лебединського до вул. Немирівське шосе.

Подальші етапи впровадження та вдосконалення АСКДР реалізовуватимуться поступово та планомірно відповідно до аналізу транспортного трафіку, потреб міста, тенденцій розвитку у даній сфері.

Впливовим фактором розвитку та надійної підтримки безпечного міського середовища може стати впровадження центру обробки даних – централізованого, безперебійного та потужного комплексу підтримки інформаційних ресурсів потрібного рівня технологічності та продуктивності, який здатен забезпечити стабільну роботу, захищене зберігання великого обсягу відеоінформації та її аналітичну обробку, контрольовану доступність даних.

У Програмі зокрема зазначається, що Ситуаційним центром міської ради “постійно надається допомога кримінальним та слідчим підрозділам Національної поліції, за перше півріччя 2018 року для документального підтвердження скоєних кримінальних злочинів надано 132 відеозаписи. За допомогою центру Національною поліцією було розкрито 4 умисних вбивства, 71 крадіжка особистого майна громадян, 3 зґвалтування, 2 розбої, 18 пограбувань, 12 випадків шахрайства та 5 інцидентів хуліганства. Виявлено понад 6 тисяч фактів правопорушень у сфері дотримання правил дорожнього руху, публічного порядку та благоустрою міста”.

Читайте також: Детектори пострілів і датчики підтоплення: у Вінниці планують модернізувати систему “Безпечне місто”

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору