× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Перші результати національного екзіт-полу: до парламенту потрапляють п’ять партій

Сьогодні, 21 липня під час спеціальної прес-конференції були оприлюднені перші дані національного екзіт-полу станом на 18:00. 

Нагадаємо, що Консорціум для опитування на виході з виборчих дільниць утворили Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Так, згідно з попередніми результатами національного екзіт-полу, до наступного скликання Верховної Ради України наразі потрапляють пять політичних сил. Електоральні вподобання опитаних розподілилися таким чином:

Партія “Слуга народу” – 43,9%

Опозиційна платформа “За Життя” – 11,5%

Європейська солідарність – 8,9%

Батьківщина – 7,6%

“Голос” – 6,3%

Не долають прохідний бар’єр партії “Сила і Честь” (4,4%), “Опозиційний блок” (3,3%), “Партія Шарія”, (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,8%), Українська стратегія Гройсмана 2,2%),та ВО “Свобода” (2,1%)

Зазначимо, що йдеться про відповіді громадян щодо голосування у багатомандатному виборчому окрузі, тобто за списки політичних партій. Даних по кандидатах-мажоритарниках, які сформують іншу половину парламенту, наразі немає.

Стежити за перебігом парламентських виборів можна у нашому інформаційному марафоні за ЦИМ посиланням.

Ми відстежуємо офіційні повідомлення ЦВК, поліції та органів влади, заяви виборчих штабів, інформацію спостерігачів, результати екзит-полів тощо. Окрім того, ми інформуватимемо та збираємо інформацію про порушення під час голосування на “гарячу лінію” Vежі за номером 098 884 00 88 (також для повідомлень через viber).

Тож якщо ви стали свідками порушень виборчого законодавства чи інших інцидентів, що відбулися в ході виборчої кампанії – просимо нас про це повідомити. Також ми працюємо у ФейсбуціInstagram і в нашому telegram-каналі.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору