× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Перша черга реконструкції парку “Хімік” коштуватиме близько трьох мільйонів

У Вінниці визначилися з учасниками Архітектурної майстерні «Створення парку “Хімік”: від концепції до об’єкту». Ними стали три команди архітекторів з Києва, Вінниці та Одеси.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради,  загалом вони отримали 14 заявок від команд архітекторів та ландшафтних дизайнерів на участь в проекті. Серед них – п’ять вінницьких команд, п’ять команд з Києва і по одній команді з Полтави, Львова, Одеси та Павлограда.

Читайте також: У Вінниці за краще планування парку «Хімік» дають 30 тисяч гривень 

У повідомленні також йдеться, що в результаті кваліфікаційного конкурсу, учасниками Архітектурної майстерні стали три команди:
1) ФОП Орап О. Р.  з Києва (Олена Орап та Ірина Циба);
2) ФОП Чернат Є. А. з Одеси (Євген Чернат, Дар’я Боровик, Ганна Чернат та Анастасія Варваніна);
3) ФОП Білоус О. М. з Вінниці (Ольга Білоус, Роман Вікулов і Любов Колосова).

Як повідомила в коментарі Vежі директор “Інституту розвитку міст” Аліна Дяченко, переможців тепер очікує кілька етапів подальшої роботи. Вже цієї п’ятниці команди розпочнуть роботу в рамках Архітектурної майстерні, за тим протягом трьох тижнів напрацьовуватимуть ідеї щодо ключової локації в парку, а вже наступного року розпочнеться втілення “першої черги” оновленого парку “Хімік”

“23 листопада, відібрані команди розпочнуть свою роботу в рамках Архітектурної майстерні – ми представимо їм результати вивчення громадської думки та урбан-аналізу парку “Хімік”, який зробили разом з мешканцями, познайомимо з самою територією парку та його активними користувачами. Після цього команди матимуть 3 тижні, щоб напрацювати свої ідеї щодо ключової локації у “Хіміку”, ідентичності парку та ряду інших завдань, і мають представити все це 15 грудня – для отримання зауважень та пропозицій. У підсумку до кінця року в них буде час “повторно” допрацювати свої роботи і передати нам. Після цього фахівці “Інституту розвитку міст” разом з міжнародним експертом Урсом Томаном мають опрацювати ідеї, щоб вже на початку наступного року винести на громадське обговорення фінальну Концепцію парку “Хімік”.

Також на 2019 рік заплановане втілення “першої черги” робіт по парку на суму трохи більше 3 млн грн, половину з яких має профінансувати Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), а половину мають виділити з міського бюджету. Звісно, за ці кошти неможливо зробити весь парк, саме тому буде обрано ключовий об’єкт для проектування та передбачається базовий благоустрій паркової зони”, – повідомила Дяченко.

Ознайомитися з командами, які подавали заявки, та рейтинговою таблицею можна ТУТ

Нагадаємо, що метою цього проекту є створення у Вінниці сучасного зеленого громадського простору в районі Замостя. Відтак, команди-учасниці Архітектурної майстерні мають запропонувати, як організувати ключову локацію в парку, виходячи з потреб мешканців.

Архітектурна майстерня «Створення парку “Хімік”: від концепції до об’єкту» є складовою Демонстраційного проекту в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Проект фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії (джерело – vmr.gov.ua).

Читайте також: Вінницька міська рада офіційно створила парк “Хімік” 

Реконструкція парку “Хімік” може розпочатися в 2019 році 

Фото – vmr.gov.ua

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору