× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Перехід на четверту швидкість: що відбувається з мобільним зв’язком у Вінниці? ОПИТУВАННЯ

Поки в Україні триває тестування мобільного зв’язку нового покоління (4G), окремі користувачі скаржаться на якість попереднього формату – 3G. Подекуди проблеми трапляються не лише з підключенням до мережі, а й при спробі комусь зателефонувати.

В Україні вже більше місяця працює швидкісний мобільний інтернет 4G. Враховуючи той факт, що до липня його випробовують в тестовому режимі (в діапазоні 2600 МГц), подекуди трапляються так звані “глюки” і “трабли”. В багатьох містах підключитись до 4G вкрай важко, потрібно знайти відповідне місце. До прикладу, у Вінниці, в центрі міста на Європейській площі можна “зловити” чудовий 4G, але варто пройти кілька кроків в бік Соборної і все перемикається на 3G.

Читайте також: Тестовий 4G у Вінниці: з довгими чергами та нестачею sim-карт

Загалом, мобільні оператори попереджали, що в тестовому режимі покриття не буде повним. Але в окремих випадках трапляються проблеми і з 3G та мобільним зв’язком. Про це вчора, під час засідання уряду, заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

– Ще одне питання в рамках приватизації 4G. У нас було 2G,3G, тепер 4G. Я думаю, що зі мною погодяться українці, що у багатьох містах у нас уже навіть і 3G перестало працювати. Так побігли за 4G, що 3G загубили десь по дорозі, – передає слова прем’єра Українська Правда.  

Він доручив Національній комісії по регулюванню зв’язку провести заміри щодо роботи мобільних операторів. У першу чергу перевірити якість підключення до інтернету. Поки що не відомо, коли саме проводитимуться дослідження, очільник уряду повідомив, що це відбудеться найближчим часом.  

Нехай потім не ображаються. Ми будемо говорити правду. Гроші ж вони всі беруть чесно. Там же зразу з рахунку знімається. Але якість зв’язку значно погіршилася. І якщо хтось говорить, що це такий транзитний період з 3G до 4G, добре, я згоден. Але зробіть його безкоштовним, – стверджує Гройсман.

До проблем з мобільним зв’язком, які виникли впродовж останнього місяця, можна віднести затримку (10-15 с) перед викликом та відсутність зв’язку навіть тоді, коли користувач перебуває в зоні покриття. Подібні проблеми були й раніше, проте останнім часом вони виникають набагато частіше, незалежно від мобільного оператора.

Після перевірки швидкості двох видів мобільного інтернету бачимо, що все доволі відносно. Залежно від оператора та конкретного місця вона може бути більшою чи меншою, проте, значного погіршення не помітно. 

Для того щоб зрозуміти який стан справ з 3G/4G у Вінниці та чи погіршився мобільний зв’язок протягом останнього часу, пропонуємо вам відповісти на кілька питань.

Фото на головній: https://www.5.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору