× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Пасажири, показуємо SMS-ки!”: у Вінниці міркують над новою системою оплати проїзду в громадському транспорті

У Вінниці міркують над впровадженням системи оплати проїзду в громадському транспорту за допомогою СМС-повідомлення.

Таку пропозицію вніс український оператор мобільного зв’язку “Київстар”. Як повідомила Vежі Катерина Бабіна, директорка КП “Вінницякартсервіс”, поки це тільки альтернативний варіант й жодних офіційних документів чи проектів наразі немає.

– Механізм теоретично може бути наступний: кожному транспортному засобу буде присвоєно свій тризначний код. Пасажир, коли заходить до салону, бачить цей код (він буде зображений на видному місці) та відправляє СМС-повідомлення з ним на спеціальний короткий номер. Як наслідок плата за проїзд буде знята з мобільного рахунку пасажира – на підтвердження цього абоненту надійте відповідне коротке повідомлення на телефон.  Втім, це поки лише теорія, нині все тільки на стадії обговорення, – каже Катерина Володимирівна.

Водночас, очільниця “Вінницякартсервісу” наголошує, що оскільки така пропозиція надійшла тільки від одного мобільного оператора, можливість застосування цього ж механізму із іншими операторами – під великими питанням.

– Якщо буде запроваджено таку послугу тільки для абонентів “Київстару”, то це не зможе вирішити глобально проблему нестачі кондукторів, – каже Катерина Бабіна. – Тож ми думаємо над тим, чи можна підключити й інших операторів мобільного зв’язку. Також нам не відомо, чи була вже застосована подібна практика в інших містах України. До того ж, у березні 2019 року буде запущена система автоматизованої оплати, буде видано певну кількість карток для користування нею. А нині на цей проміжний етап, поки виготовляється обладнання та в умовах нестачі кондукторів – потрібно шукати якісь шляхи вирішення цієї проблеми.

Читайте також: Електронний квиток у Вінниці з’явиться вже за півроку

– Такий варіант нині розглядається у зв’язку із нестачею кондукторів. Зараз їхня нестача близько 300 працівників, – підтверджує Михайло Луценко, директор “Вінницької транспортної компанії”. – Навіть якщо ми зараз візьмемо на роботу 20-30 кондукторів – це нам “погоди не зробить”. Тому ми вимушені шукати інші шляхи оплати проїзду.

– Водночас, цей – поки теоретичний – варіант із СМС-оплатою проїзду у разі вдалого запуску може працювати й надалі. Проте ми сподіваємося, що в нас буде інструменти та можливість оплати банківською карткою, можливість поповнювати зі знижками картки транспортні, – уточнює Катерина Бабіна.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору