Партії Саакашвілі, Катеринчука та УНСО створять у Вінниці “Штаб спільних дій”?

Об’єднати опозиційні партії та громадські організації, аби восени спільно розпочати мирні протести з вимогою дострокових парламентських виборів в Україні – з такою метою на Вінниччині оголошено про створення Штабу спільних дій.

Ініціює створення об’єднання опозиційних політиків партія Міхеіла Саакашвілі “Рух нових сил”.

Про це під час прес-конференції повідомив лідер обласного осередку партії Леонід Марцинковський. Так, перша зустріч учасників Штабу відбудеться уже цієї суботи, 19 серпня, об 11:00 у Галереї ХХІ (Артинова, 12а). За словами пана Марцинковського, про своє бажання доєднатися до організації заявило вже сім партій та одна громадська організація.

 • І список учасників постійно оновлюється, – каже Леонід Марцинковський. – Основними вимогами мирних протестів, які розпочнуться вже восени, є проведення політичної реформи. А саме – оновлення складу Центральної виборчої комісії, прийняття закону про референдум. Найголовніше – прийняття нового закону про вибори, аби була виключно пропорційна система. Жодної мажоритарки – вона є неефективною і себе не виправдала.

Пан Марцинковський також наголосив, що вже є відповідна програма “70 днів нової влади”, де ці вимоги прописано. Місцевий політик вважає, що саме стільки часу достатньо, аби запустити механізм “радикального реформування” в країні. І для цього потрібен новий парламент.

 • Особливо остання передканікульна сесія чітко показала, що нинішній парламент є абсолютно неефективним і недієвим, тому не варто очікувати, що до 2019 року цей парламент “розродиться” на обіцяні реформи, – каже вінницький “рухівець”.

Щодо обіцянок, він також пропонує створити механізм відповідальності за передвиборні обіцянки та санкції за їх невиконання. Цю функцію можуть виконувати тимчасові слідчі комісії Верховної Ради, створення яких також пропонує “Рух нових сил”.

Хто координуватиме роботу Штабу спільних дій – пан Леонід не зазначає. Каже, що головне тут – консолідація опозиційних сил, а не бажання керувати.

Потрібен все одно той, хто покаже приклад. І цей закон про вибори – чи не здається вам, що кожна нова влада його переписувала під себе? – справедливо поцікавився один із учасників зустрічі.

 • Ми не хочемо, аби було так, коли кожен закон про вибори був захисною соломою, на яку падатимуть ті, хто цей закон приймає. Ми хочемо, щоб цей закон був ефективний. І останні нововведення із мажоритаркою якраз показали, що потрібне перезавантаження. І керувати одноосібно ніхто не планує – мета Штабу є об’єднати опозиційні політичні парті та громадських активістів, які мають первне рішення і бачення вирішення цих проблем. А їх багато – екноміка одна з таких, – зазначає політик.

Також пану Марцинковському дуже не подобається вплив на людей через ЗМІ олігархів, кому належать певні телеканали. Вважає – це обмежує свободу слова та унеможливлює рівномірну та справедливу агітацію усіх партій. Механізму як цього досягти чітко він не називає. У вимогах Штабу, які на листках були роздані журналістам, просто зазначено: “Заборонити олігархічні телеканали”.

Щодо Саакашвілі Міхеіла Ніколозовича, якого Леонід Марцинківський називає Михайлом Миколайовичем, вінницький політик зазначив, що позиція партійного лідера відома: він добиватиметься поновлення українського громадянства. Зазначив Марцинковський також, що позбавлення громадянства Михайла Миколайовича відбулося якраз після того, коли він заявив про об’єднання опозиції.

 • Це страх влади та реакція на консолідацію опозиції, – сказав пан Леонід.

Щодо консолідації, то на Вінниччині учасниками штабу, за інформацією Леоніда Марцинковського, готові стати:

 • Політична партія “Справедливість”
 • Політична партія “Хвиля”
 • Політична партія “Громадянська позиція”
 • Політична партія “Європейська партія України”
 • Політична партія “ДемАльянс”
 • Політична партія “Патріот”
 • Політична партія УНА-УНСО
 • Громадська організація “Авто Євро Сила”.

Наскільки ефективними можуть бути ці мирні протести? Чи є в тому сенс? – знову цікавляться учасники зустрічі.

– Ну так можна сказати, що не треба на роботу йти, де заробляєш гроші, бо їх потім витрачаєш і та – все по колу. Бо це неефективно. Ми маємо підняти хвилю, щоб показати владі суспільні настрої. Щоб вони зрозуміли – диктатура влади більше недопустима, – сказав Леонід Марцинківський. – Тому запрошую приєднатися і прийти на зустріч.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору