Партія пенсіонерів погрожує протестами у Вінниці, вимагаючи не встановлювати пам’ятник Небесній Сотні на одноіменному майдані

Активісти, котрі щонеділі збираються на вінницькому Майдані Героїв Небесної Сотні, збираються пікетувати міську раду з вимогою не встановлювати на площі пам’ятник загиблим майданівцям, а відповідно – прибрати з площі “стихійне” погруддя Тарасу Шевченку.

Про це заявив лідер вінницького осередку Партії пенсіонерів України Віктор Малиновський, повідомляє видання vlasno.info. Крім того, активісти планують озброїтися електрошокерами та газовими балончиками, аби “протидіяти провокаціям”.

Нагадаємо, що цієї суботи у Вінниці відбулися збори ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”, до якої входять рідні загиблих майданівців. За результатами зборів була прийнята резолюція, в якій вони звертаються до органів місцевого самоврядування України щодо увічнення пам’яті загиблих під час Революції Гідності. І зокрема – до міської ради та громади щодо встановлення пам’ятника Героям Майдану у Вінниці. У резолюції також зазначено, що пам’ятник Героям Небесної Сотні має бути відокремленим від будь-яких інших історичних подій та постатей.

Один з варіантів меморіалу Небесній сотні, що пропонують встановити на Майдані Героїв Небесної Сотні у Вінниці

   

Варіант поєднання пам’ятників майданівцям та Шевченку, проти якого виступають родичі загиблих героїв

   

Водночас окремі місцеві активісти виступили категорично проти встановлення меморіалу Небесній Сотні на одноіменній площі у Вінниці, мотивуючи це тим, що тут вже стоїть погруддя Тарасу Шевченку, стихійно встановлене на цьому місці під час революційних подій. Натомість активісти пропонують встановити пам’ятник героям Революції Гідності в іншому місці, або ж поєднати Шевченка та Небесну ‘Сотню в єдиній скульптурній композиції. Проти ідеї поєднання пам’ятників виступили родичі загиблих майданівців.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору