Паперові берегині: вінничан запрошують на виставку витинанок “Та, що читає”

Мисткиня зі Львова Дарія Альошкіна покаже витинанки, на яких буде зображено Образ жінки-берегині у поєднанні із народними українськими прислів’ями. Презентують виставку із назвою “Та, що читає”, у Вінницькому центрі народної творчості вже за два тижні.

Презентація виставки відбудеться у вівторок, 23 лютого, о 15:00.  Раніше мисткиня презентувала свої роботи не лише по всій Україні, а й у Любліні та Парижі. Тепер Дарія Альошкіна збирається познайомити вінничан із давнім мистецтвом витинання.

  • Привезу 10-12 робіт, в основному це витинанки із зображенням жінки-берегині в центрі, деякі з цих жінок будуть у поєднанні з прислів‘ям, – розповіла Vежі Дарія Альошкіна. – Працювала над ними впродовж місяця, але це один із перших моїх проектів, який я презентувала у 2015 році. Тепер вирішила показати частину робіт у Вінниці. Планую у майбутньому більшу виставку з величезними фіранками, але шукаю зал, де можна буде це представити.

  • Справжні народні прислів’я поєднують у собі глибокий зміст з дуже простою, але образною формою, їх легко запам’ятовувати й виголошувати. Виростаючи у селі на Поділлі неодноразово чула використання їх у повсякденому житті, прислів’ям вірили їх шанували і передавали з покоління в покоління.

Триватиме виставка витинанок орієнтовно до 6 лютого у Вінницькому обласному центрі народної творчості, за адресою вул. Архітектора Артинова, 33.

Фото надані Дарією Альошкіною

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору