Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Вінниці планують встановити в лютому. ФОТО

Майже шестиметрова бронзова вишня, з якої злітають квіти та падають на постамент у формі мапи України: таким має бути меморіал на честь Героїв Небесної Сотні, котрий планують встановити у Вінниці до четвертих роковин розстрілу майданівців під час Революції Гідності у Києві.

Про це сьогодні, 18 жовтня говорили активісти ГО “Родина Небесної сотні” та фонду “Подільска громада” на спільній прес-конференції у готелі “Оптіма”, присвяченій встановленню меморіалу у Вінниці.

Скульптор Борис Данилюк, який безкоштовно розробив проект і наразі створює модель меморіалу з глини, пояснює: кожна квітка символізує кожну окрему жертву Небесної сотні. Ці квітки-жертви “падатимуть” на ті міста та області країни, звідки родом кожен окремий герой.

  • Уся вишня, яка називатиметься “Деревом Свободи”, буде виконана з бронзи, а ці прути, по яким спускатимуться квітки на землю – зі спеціального полірованого металу. Вони будуть немов дзеркальними та зливатимуться з навколишнім середовищем. Таким чином здаватиметься, ніби квітки справді летять повітрям, розповідає скульптор, який вже не вперше створює пам’ятники загиблим героям.

 

Загальну вартість скульптури автори ідеї поки назвати не можуть, але стверджують, що багато матеріалів, а також роботи ливарень для такої справи обійдуться їм значно нижче ринкової вартості. Окрім того, активістам допомагають благодійники та спеціальні фонди.

  • У нас вже укладено меморандум про співпрацю між фондом “Подільська громада” та ГО “Родина Небесної Сотні”, тож я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо встановити цей меморіал до четвертих роковин розстрілу Небесної Сотні – тобто в лютому 2018-го року, – пояснює голова правління “Подільської громади” Андрій Дручинський.

Наразі активісти звернулися до вінницької міської ради з листом-проханням посприяти встановленню пам’ятника у Вінниці, що стосується монтажно-будівельних робіт та благоустрою відповідної території. Що ж стосується місця встановлення: активісти лишають це на розгляд громади Вінниці, однак вважають, що логічно було би встановити таку величну скульптуру саме на Майдані Героїв Небесної Сотні.

  • Ви знаєте, зараз багато говорять про те, що там стоїть пам’ятник Шевченка… Але коли ми прощалися з моїм сином, Максимом, коли все місто стояло на колінах та просило в нього пробачення – то це відбувалося саме з цієї площі. Я вважаю, що це було би логічно – встановити меморіал героям, які врятували цю державу, на площі Героїв, – вважає мати убитого майданівця з Вінниці Максима Шимка, Зоя Шимко.

Читайте також: Кобзар VS Небесна сотня: у Вінниці досі сперечаються, де поставити пам’ятник на честь загиблих майданівців

Позначки: , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією