× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Палає найбільший ліс планети”: у Вінниці “Air ГогольFest” влаштував екологічний перформанс. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 9 вересня, на площі “Ліверпуль” у Вінниці відбувся хореографічо-екологічний перформенс, темою якого був кисень та його нестача у зв’язку із кліматичними змінами та природними катаклізмами. Подія відбулася у рамках підготовки до фестивалю “Air ГогольFest”, який відбуватиметься у Вінниці 18-20 жовтня. 

— Вперше в історії за Полярним колом зафіксували +35. Вогонь знищив територію з розміром у Бельгію. Палає найбільший тропічний ліс планети. — такими словами розпочався екологічно-соціальний перформанс, організований вінницькою командою фестивалю “Air ГогольFest” та “Лабораторією сучасного танцю Антоніни Єгорової”. Таким чином, організатори хотіли нагадати людям про палаючі ліси, як наслідок змін клімату.

Можна здогадатися, що тема кисню пов’язана із фестивалем “Air ГогольFest”, який теж має зв’язок із повітрям, але повітрям “культурним”.

 

 

 

 

Під час перформансу дівчата у темно зеленому одязі, без музичного супроводу показували та імітували рух молекул, чи то живих організмів, які рухаються, розвиваються та взаємодіють між собою. Неподалік, поруч з деревом за танцем спостерігав “Він”, сам Гоголь, а точніше чоловік у його масці. Іноді дівчата зосереджували свої погляди на публіці, таким чином ніби намагаючись без слів закликати оточуючих звернути увагу на важливі та страшні наслідки лісових пожеж.

Вогнем під час перформансу слугували білі та червоно-помаранчеві димові шашки, які огортали дівчат, та врешті-решт розігнали “молекули” у різні боки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

— Цей перформанс про актуальну тему зміни клімату, про те, що горять ліси і що стає дуже мало кисню, — розповіла Антоніна Єгорова, яка є куратором перформенсу, —Тема танцю — кисень, і як можуть відчувати себе живі створіння без кисню і з киснем, які процеси активує кисень у живих створінь, та як вони проживають свій життєвий цикл.

Богдан Богрин, один із організаторів фестивалю “Air ГогольFest” пояснив, що такий перформенс – це нагадування про великі пожежі у лісах Амазонії, Африки та Сибіру, наслідки яких, на жаль, приховують.

— Цей перформанс був зроблений для екологічно-соціального впливу, — каже Богдан. — Дівчата — ніби дерева, їх окутує вогонь. Ви розумієте, що зараз існує екологічна катастрофа і я вважаю, що це перший такий симптом кінця світу. Дівчата показали молекули кисню, які бувають в газоподібному та рідкому стані, а коли підпалилася вже біла шашка – це була надія на те, що з нашою планетою все буде добре.

Нагадаємо, що цьогоріч міжнародний фестиваль сучасного мистецтва “Air ГогольFest” відбудеться вдруге у Вінниці упродовж 18-20 жовтня на території заводу «Кристал». “Air ГогольFest” відбувається у рамках проекту “GogolFest Inoculation” – нового проекту від команди фестивалю “ГогольFest”, метою якого є згуртувати міста в Україні за допомогою мистецтва та здійснити мрію про «нову Україну».

Фестиваль традиційно включатиме театральну, музичну, візуальну, освітню та дитячу програми, а також театральні вистави від німецького та швейцарського театру, українського незалежного театру. Організатори також обіцяють потужну музичну та нічну програми. Спецподією на цьогорічному фестивалі у Вінниці стане опера-реквієм «IYOV» від режисера Влада Троїцького, що у 2018 році увійшла до ТОП-10 опер світу.

Детальніше про цьогорічний фестиваль читайте на Vежі вже незабаром. 

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

Читайте також: “Air ГогольFest” шукає творчих людей на поетично-перформативну програму

Читайте також: Стало відомо, коли і де відбудеться цьогорічний AIR ГОГОЛЬFEST

Читайте також: Мистецтво, що змінює свідомість: вінничани розповіли про перші враження від Air GogolFest. ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору