Палац Потоцьких у Тульчині хочуть перетворити на готель

Частина палацу Потоцьких у містечку Тульчин може стати готелем. Принаймні, один із таких варіантів реконструкції історичної та архітектурної пам’ятки розглядають у Вінницькій облдержадміністрації.

Про це повідомив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій в інтерв’ю газеті “День”. Так, йдеться про реконструкцію напівзруйнованого приміщення лівого флігеля палацу.

  • Ми придумали свій «айфон» на прикладі оперного фестивалю у Тульчині, бо палац Потоцьких треба було рятувати. Ми запросили на фестиваль потенційних інвесторів, які висловили зацікавленість у тому, щоб вкласти кошти в організацію другого фестивалю, підготовка до якого вже розпочалася. Будемо step by step працювати над тим, щоб зберегти і реконструювати палац Потоцьких. Окреме питання — це напівзруйноване приміщення лівого флігеля. Воно потребує капітальних вкладень. Тому плануємо віддати його в оренду і створити там готельний комплекс або художню майстерню. Будемо йти по тому ж шляху, що і Польща. Іншого способу зберегти культурну спадщину я не бачу, – сказав Валерій Коровій.

Опера має тривати: друге дихання палацу Потоцьких або Велика фестивальна історія

Загалом, за його словами, на фестивалі за загальними підрахунками було 15 тисяч відвідувачів. Голова ОДА наголошує, що завдяки цьому активізувався бізнес, зокрема готельно-ресторанний. Тому питання створення готелю на базі палацу Потоцьких може стати родзинкою Вінниччини.

Нагадаємо, у червні на реконструкцію частини палацу з бюджету області виділили трохи більше мільйона гривень.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору