Пахучий Сабарів: у Вінниці очікують зменшення запахів від очисних споруд на 60%. ВІДЕО

Відчути зменшення неприємних запахів як у повітрі, так і у воді вінничани зможуть через три роки: саме стільки часу необхідно для того, аби реконструювати дві водні станції, очисні споруди та почистити Південний Буг земснарядом.

Про це розповів міський голова Сергій Моргунов під час річного підсумкового інтерв’ю на телеканалі «ВІТА».

Щоб вирішити проблему неприємного запаху води, за словами мера, першочергово місто виділило на закупівлю земснаряда для очищення водойми 3,5 млн гривень.

  • Ми виділили 10,5 мільйонів на заміну мережі водопостачання, тому що це також впливає на якість води: поки вона надійде від очисних до будь-якого мешканця.

Наступний крок у вирішенні проблеми – це реконструкції водних станцій та очисних споруд. На що Світовий банк виділяє «Вінницяоблводоканалу» кредит, за словами мера, на 42 000 000 доларів США.

  • За ці кошти передбачається часткова заміна мереж і найголовніше – капітальний ремонт двох водних станцій, першої і другої, де фактично відбувається підготовка води для подачі мешканцям. Цей процес реалізовуватиметься протягом двох-трьох років, в залежності від виконання процедур, обумовленими Світовим банком.

Читайте також: На Сабарові невдовзі зменшиться сморід від очисних споруд: “Водоканал” розкрив деталі реконструкції. ФОТО

  • Цього року нам вдалося спільно з Урядом з екологічного фонду отримати 20 мільйонів гривень на очисні споруди в районі «Сабарів». І це також проблема, адже одна вода з-під крану «пахне», чи як кажуть з певним «духом», а інша – те, що люди відчувають у повітрі в різних мікрорайонах: «Поділля», «Академічному», «Сабарів», в залежності куди повіє вітер.
  • Ми виділили 2 500 000 на виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції очисних споруд. І вже наступного року розпочнуться роботи. Думаю, що на 60% цих запахів буде менше.

Позбуватиметься Вінниця від «ароматів» у два етапи, починаючи з наступного року.

  • По термінах швидше буде забраний запах з очисних споруд. На що в 2018-2019 роках буде виділено за попередніми розрахункам кошторисної документації близько 40 мільйонів гривень.  На наступний рік є 20 мільйонів.

Міський голова також висловив сподівання, що вже в 2020 році містяни відчують позитивні зміни від впроваджених проектів.

Фото zapakh.com

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору