П’ять днів найкращої саксофонної музики: у Вінниці відбудеться Vinnytsia Adolphe Sax Festival

Якщо нещодавно Вінниця перетворювалась на осінню джазову столицю України,завдяки VINNYTSIAJAZZFEST-2017, то вже незабаром наше містом поширяться звуки цілої плеяди різних духових інструментів.

З по 10 листопада у Вінниці відбудеться Vinnytsia Adolphe Sax Festival. П’ять днів, чотири майданчики, майстер-класи відомих саксофоністів, визначення лауреатів міжнародного конкурсу духової музики та кінопоказ, присвячений Адольфу Саксу, який і подарував людству чудовий інструмент.

Події відбуватимуться у музично-драматичному театрі імені Садовського, філармонії, Будинку офіцерів та креативному просторі «Артинов».

Розпочнеться фестиваль майстер-класом відомого музиканта Андрія Чмута о 14.00 в креативному просторі «Артинов». Він вже довгий час співпрацює з Jamala, а тепер зібрав власний бенд «Andriy Chmut Band», який грає Smooth Jazz, Funk та Fusion. У складі гурту музиканти, які приймали участь у різноманітних джазових фестивалях, таких як Kaunas Jazz Fest, Alfa Jazz Fest, Dnepr Jazz Fest, Jazz in Kiev і співпрацювали та грали з Валерієм Степановим, Ігорем Закусем, Гайтаною та Smooth Operation.

Вже о 19.00 саксофонні мотиви «перенесуться» у театр Садовського, де і офіційно розпочнеться фестиваль. У першому відділені зіграє молодий та вже досвідчений колектив, створений в стінах Київської Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського New Age Quartet. В репертуарі гурту академічні та сучасні твори зарубіжних та українських композиторів. Серед учасників колективу лауреати міжнародних конкурсів: Артем Голоднюк – сопрано саксофон, Данило Довбиш – альт саксофон, Павло Барабащук – тенор саксофон, Роман Фотуйма – баритон саксофон.

 


У другому відділені глядачі почують «Andriy Chmut Band», які зіграють як свої авторські композиції, так і композиції відомих джазових виконавців.

Квитки на концерт вже у продажу онлайн та у касах Вінницького театру імені Садовського, ТСК «Магігранд» (2 поверх) і ТЦ «Петроцентр».
Замовлення безкоштовної доставки квитків у будь-яку точку Вінниці за телефонами: (0432)57-55-55, (093)101-00-63 і (098)101-00-63.
Вартість – 60-250 гривень.

Наступного дня, 7-го листопада, у креативному просторі «Артинов» з 14.00 триватимуть майстер-класи відомих саксофоністів Артема Голоднюка і Романа Фотуйми. А о 16.00 звучатимуть соло трьох саксофоністів: Данила Довбиша, Артема Голоднюка і Романа Фотуйми.

Вхід на одну подію 50 гривень, на дві — 80, на три — 100.

8 листопада розпочнеться Міжнародний конкурс духової музики “VinVenti”.

  • Цього року ми дещо змінили формулу конкурсу і проводимо конкурсні прослуховування протягом двох днів у ВДМШ №1, а концерт лауреатів відбуватиметься 9 листопада у залі Вінницької обласної філармонії. Про родзинку концерту лауреатів розповімо трохи згодом, – розповідають організатори.

Вхід на подію вільний.

Ще один великий концерт 8 листопада о 18.30 відбудеться у Вінницькій обласній філармонії. У цьому концерті виступатимуть четверо визначних саксофоністів України: Роман Фотуйма (Київ), Ілля Васячкин (Брюссель), Артем Голоднюк (Київ) та Євген Попель (Вінниця). Під акомпанемент київських піаністок, лауреаток міжнародних конкурсів Дар’ї Шутко та Юлії Компанієць будуть виконані твори сучасних композиторів Америки, Франції, Японії та України.

Квитки на цей концерт вже у продажу на bilet.vn.ua! Ціна: 80-120 грн.

9 листопада о 15.00 IV-й Міжнародний фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса запрошує до креативного простору «Артинов» на перегляд фільму «Сакс революція. Адольф Сакс». Вхід – 50 грн.

10 листопада  заключний фестивальний день розпочнеться майстер-класами від справжніх метрів саксофону в креативному просторі «Артинов». О 14.00 розпочне його професор саксофону Королівської консерваторії Брюселлю Алан Крепен, а продовжить його учень Ілля Васячкін.

Гала-концерт четвертого саксофонного фестивалю розпочнеться о 19.00 у Будинку офіцерів.

Розпочне концерт оркестр Центру військово – музичного мистецтва Повітряних Сил ЗС України. На концерті Оркестром Повітряних Сил України диригуватиме відомий бельгієць, майстер майстрів саксофону, диригент Оркестру Повітряних Сил Бельгії – маестро Алан Крепен. Солістами виступатимуть Євген Попель (сержант ЗС України , артист оркестру ЦВММ ПС ЗС України. Викладач по класу саксофон в ВДМШ №1 та Вінницькому училище культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича. Засновник та арт – директор “Vinnytsia Adolphe Sax Festival”) , Ілля Васячкін (фіналіст та переможець багатьох міжнародних конкурсів, учасник фестивалів музики як в Україні так і у світі, зокрема в Бельгії, Франції, Німеччині, Іспанії, Литві, Польщі, Андоррі, Люксембургу та на Мальті), Артем Голоднюк (лауреат Міжнародних конкурсів. Соліст Національного президентського оркестру. Артист відомої компанії виробника саксофонів “Yanagisawa”), Юлія Житнухіна (лауерат Міжнародних конкурсів: “21th Century Art” (Австрія), конкурс молодих виконавців ім. К.Мюльберга, Odessa Golden Saxophone, Європейский форум саксофоністів), лауреати міжнародного конкурсу “Vin Venti” та інші українські саксофоністи. В програмі твори Моцарта, Верді, Монті, Беркера, Відофта та самого А. Крепена.

Вхід вільний та по запрошенням

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору