× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Задоволення від моря текстів: Ростислав Семків та Pabulum презентують у Вінниці «Як читати класиків»

Вже на початку вересня у HUB «Місто змістів» відбудеться презентація нової книжки видавництва «Pabulum» від відомого літературознавця, критика, директора Українського інституту книги Ростислава Семківа – «Як читати класиків».

Автор проведе лекцію про те, що і як читати, аби вловлювати всю глибину сенсів і зв’язки між книгами.

Від зауваг і теорії читання до порад з підготовки перед опановуванням складних текстів – про все це на прем’єрі книги, яка навчить отримувати задоволення від літератури.

Дмитро Стретович – директор видавництва “Pabulum”

Два роки тому Семків та Pabulum вже приїздили до Вінниці у рамках всеукраїнського промо-туру з презентацією бестселеру «Як писали класики». Тоді, наприкінці заходу, що відбувалася у Книгарні «Є», не стало світла: пан Семків жартував, що то можливо дух якогось письменника (до прикладу, Кафки про якого перед тим говорилося) образився, що про нього не написали і “завітав” на презентацію таким оригінальним чином. Мабуть тому в книзі «Як читати класиків» Кафці виділили цілий розділ про “Надважке читання”.

Ростислав Семків

Ростислав Семків – літературознавець, автор книги «Як писали класики», перекладач, директор видавництва «Смолоскип», доцент кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії». Лектор LITOSVITA. Стажувався у Гарвардському університеті. Член журі багатьох літературних премій.

Під час презентації книги автор – Ростислав Семків – проведе коротку лекцію, на якій розповість про те, як кожному побудувати власну читацьку стратегію, отримувати втіху від читання надскладних книжок і вловлювати неочевидні сенси в книжках. Ця книжка про підкорення могутньої сили — сили літератури. Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників — від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв’язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.

Ростислав Семків: “Читання є чудовою розвагою у дощовий день, проте не менш добрим способом урізноманітнити час, проведений на сонячному узбережжі моря. Лише розвагою? Добре знаємо, що не лише: читаючи, працюємо над собою, мудрішаємо, стаємо кращими. Тим більше, що й книжки трапляються нам різні. Тоді як у цьому морі текстів зорієнтуватися?

Книжка “Як читати класиків” якраз про пошук особистої стратегії читання. Як краще читати? Де знайти час? А головне – як не втратити запал до читання і поступово осягнути найскладніші твори світової літератури. Про це й говоритиме на презентації у Вінниці”.

Ірина Осадчук

Ірина Осадчук – співзасновниця і головна редакторка видавництва Pabulum для The Village Україна

– Автор дає читачеві відчуття причетності до цієї великої сили – сили літератури. Не навантажує складними літературознавчими термінами чи теоріями, але й не спрощує. Тримає нас на своєму рівні, ніби в дружній розмові жартує, ділиться враженнями від книжок і, між іншим, радить почитати «Виголошують лот 49» Пінчона чи «Ніколас Нікльбі» Діккенса. Бо вірить не тільки, що ми це подужаємо, а й в те, що нам буде цікаво. І найголовніше, коли протягом усіх сторінок Семків розповідає, де взяти час на читання чи скільки його потрібно, щоб прочитати той чи інший непідйомний текст, то це не просто цікаво – це мотивує випробувати свої сили.»

Де: HUB «Місто змістів»

Коли: п’ятниця, 7 вересня о 18:30

Вхід: вільний

Читайте також:  Чотири ювілеї в один день: повна програма святкування Дня Вінниці-2018

 

Автор: Леся Качор

Поділитись публікацією
Вгору