× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Останній день реєстрації: до Парламенту від Вінниччини подалося ще семеро кандидатів-мажоритарників

20 червня – останній день подачі документів для кандидатів, які хочуть позмагатися за посади народних депутатів під час позачергових парламентських виборах на одномандатних виборчих округах. 

Простіше кажучи, сьогодні потенційні кандидати-“мажоритарники”, які йдуть на вибори не за партійними списками, а безпосередньо “в полях”, мають останній шанс потрапити у виборчий “потяг”, який вже відбуває. Нагадаємо, що станом на 18 червня таких кандидатів по вінницьких округах було 12. Однак станом на 21:23 20 червня на офіційному сайті Центральної виборчої комісії їх вже 19. І вірогідно – це не остаточна цифра.

Відтак до попередньої “дюжини” додалося ще семеро претендентів на депутатський мандат за рахунок голосів вінничан.

На першому за списком вінницькому окрузі №11 з центром у місті Вінниці – без змін та конкуренції. Тут, як і раніше, поки зареєстрований єдиний кандидат – віце прем’єр-міністр України Володимир Кістіон. Він досвідчений учасник “вінницької команди” як у місцевій мерії, так і в складі уряду Володимира Гройсмана. Нещодавно про підтримку Кістіона заявив і міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Водночас новий сильний претендент вже висунувся в окрузі №12, також з центром у Вінниці. Другий кандидатом по цьому округу став відомий бізнесмен та учасник багатьох громадських рухів і протестних акцій Леонід Марцинковський. На сайті ЦВК Марцинковський представлений як безпартійний керуючий партнер адвокатського об’єднання “Марцинковський і партнери”.

Леонід Марцинковський

Конкуренцію йому складе раніше зареєстрований в цьому окрузі Віталій Донець –  директор державної реабілітаційної установи “Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Промінь”. Обидва кандидати зареєстровані як самовисуванці.

Поповнення і у виборчому окрузі №13 з центром у Калинівці. Тут на додачу до вже озвучених кандидатів Олександра Реп’яха та нардепа від БПП Петра Юрчишина зареєструвався голова селянсько-фермерського господарства “Богдан” Валерій Іванович Стахов. Він також балотується в якості самовисуванця.

В окрузі №14 з центром у Жмеринці поки без змін: як і раніше, тут поки зареєстровано троє кандидатів. Це представниця команди Зеленського Світлана Лутковська, помічниця нардепа від “Народного фронту” Наталія Сімакова та пенсіонер з “Національного корпусу” Микола Дикий. Попри очевидну приналежність до різних політичних сил, усі кандидати в цьому окрузі балотуються в якості самовисуванців.

З’явилася перша кандидатка в окрузі №15 з центром у Шаргороді. Нею стала донька народного депутата Миколи Кучера, Лариса Білозір. Пані Лариса проживає в Києві та позиціонує себе як виконавчу директорку громадської організації “Життя та розвиток громад”.

Вагому конкуренцію на окрузі №16 з центром у Ямполі решті кандидатів може скласти народний депутат Юрій Македон. Нагадаємо, що раніше тут зареєструвалися відомий підприємець Геннадій Вацак, слідчий військової прокуратури Віталій Клопотовський та киянин Сергій Маринюк.

Юрій Македон

Першим кандидатом в окрузі №17 з центром у Ладижині став народний депутат та член Української народної партії Микола Кучер. Попри вказану партійність, Микола Іванович цього разу балотується в якості самовисуванця.

Микола Кучер

Поповнення і у виборчому окрузі №18 з центром в Іллінцях. На додачу до вже зареєстрованих тут одіозного Григорія Калетніка, народного депутата від БПП Руслана Демчака, генерального директора ТОВ “Брацлав 3-М” Петра Михайленка тут також спробує свої сили адвокат з Вінниці Сергій Миколайович Павлюк. Як і решта кандидатів, він балотується в якості самовисуванця.

Нагадаємо, що про свої наміри балотуватися крім перелічених кандидатів також заявили учасник війни на сході Олександр Грамарчук (більш відомий в мережі як “Александр Гром”) – він планує балотуватися по округу №17. У місцевих ЗМІ неодноразово з’явилася інформація про наміри балотуватися від “Слуги народу” громадської активістки Ірини Борзової (чоловіка якої Зеленський нещодавно призначив керувати Державним управління справами). Також на вулицях міста зявилася агітації скандального громадського активіста Юрія Павленка.

Дострокові вибори до Верховної Ради України мають відбутися 21 липня. А змінити місце голосування можна ще до 15 липня.

 

 

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору