× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ОПОРА: у Вінниці на Майдані Небесної Сотні “напали” на агітаційний намет Порошенка. ВІДЕО

У Вінниці вчора, 17 лютого, кілька активістів пошкодили агітаційні матеріали та перевертали намет кандидата в Президенти Петра Порошенка. Як повідомляє громадянська мережа ОПОРА, зафіксували подію на Площі Небесної сотні.

Зазначено, що близько 12-ї години дня на локацію прийшли організатори “народного віча”, яке щонеділі відбувається на цій же площі, та почали рвати агітаційні газети.

У коментарі спостерігачу ОПОРИ лідер обласної організації Блок Петра Порошенка “Солідарність” Андрій Гижко розповів, що організатори зібрання перевертали намет та порвали агітаційні матеріали, бо вважають, що їм заважають проводити акцію.

– Наші волонтери роздавали агітаційні матеріали. Організатори акції підійшли і почали перевертати намет, в наметі зламано два кронштейни. Зараз почали масово рвати газети, – сказав Андрій Гижко.

Водночас, правозахисник та активіст Валерій Палій, співорганізатор “народного віча”, стверджує, що намет не перевертали і що активісти роблять усе в межах закону.

– Декілька чоловік підійшли, порвали, зараз ще будемо рвати. (…) Ми вважаємо Порошенка людиною, яка наживається на бідах українського народу, тому ми сьогодні взяли, ми ж маємо право взяти агітацію, і показали, як ми відносимось до цієї агітації, порвали і кинули її., – коментує Валерій Палій.

На місце події прибула слідчо-оперативна група Національної поліції. Повідомляється, що перед тим, як закликати учасників “віча” до знищення агітаційних матеріалів, організатори зібрання зачитували звернення до патріотичних кандидатів у Президенти з вимогою об’єднатися до 1 березня.

Також під час зібрання розгорнули банер з портретом Надії Савченко, причому один із учасників заявив, що за всю історію України лише двоє кандидатів у Президенти були справжніми патріотами – В’ячеслав Чорновіл і Надія Савченко, проте Чорновола вбили, а Савченко не зареєстрували кандидатом і посадили в СІЗО, бо, мовляв, чина влада її боїться. Цей же активіст закликав присутніх прийти до офісу лідера міського осередку Партії пенсіонерів України Віктора Малиновського, аби згадати події на Майдані” – повідомляє ОПОРА.

Як нагадує ОПОРА, пошкодження, знищення або викрадення агітаційних матеріалів кандидата на пост Президента України можуть мати ознаки перешкоджання агітаційної діяльності кандидата відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального Кодексу України, а також містити ознаки інших адміністративних чи кримінальних правопорушень в залежності від обставин конфлікту та умислу порушників.

Водночас зауважимо, що площі Майдан Небесної Сотні немає у переліку місць для агітації за кандидатів у Президенти, вибори яких відбудуться 31 березня 2019 року.

Відео надане ГО “ОПОРА”

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору